Wybierz się do Rudaw i ciesz się piękną przyrodą oraz kolumnadami uzdrowiskowymi w okolicznych miejscowościach. Zatrzymasz się w Pensjonacie Hamerská Jizba, gdzie świetnie wypoczniesz i oczyścisz głowę podczas wycieczek. Oczekuj na smaczne obiadokolacje, dzieci będą cieszyć się pokojem gier.

O zakwaterowaniu

Penzion Hamerská Jizba znajduje się w malowniczej miejscowości Nové Hamry w niewielkiej odległości od Karlowych Warów (22 km). Ferrata, Pajndl Punkt widokowy (3,4 km), Miluscina wodospad (4 km) i inne atrakcje turystyczne są w zasięgu ręki. Warto wybrać się na Ścieżkę edukacyjną Ruperta Fuchsa z 8 przystankami lub Ścieżkę edukacyjną Krušnohornicką, która prowadzi obok spichlerza Kontribučenská (6,6 km), torfowiska i Smoczej skały (6,8 km). Następnie można cieszyć się zabawą i adrenaliną w Lanský park Plešivec (12,5 km.

Nawet zimą nie będziesz się tu nudzić - pensjonat znajduje się bezpośrednio pod stokami ośrodka narciarskiego Nové Hamry (500 m), gdzie czeka na Ciebie łącznie 1,3 km tras zjazdowych. Kilka kilometrów dalej znajduje się ośrodek narciarski Pernink (7,4 km) z 3 trasami zjazdowymi, wyciągiem dla dzieci i kołem treningowym dla początkujących. Popularne ośrodki narciarskie znajdują się również w Jáchymov (22 km), Boží Dar (19 km) lub Klínovec (24 km). Piękno Rudaw można również odkrywać na białych szlakach na wielu przygotowanych trasach biegowych.

Gdzie będziesz spał?

Pensjonat oferuje zakwaterowanie w 7 przytulnych pokojach, które są dwu-, trzy- i czteroosobowe i mają możliwość dostawki. Oczywiście jest połączenie WiFi, telewizor i prywatna łazienka.

Co ci się spodoba?

Na miejscu znajduje się również restauracja z barem, w której można skosztować tradycyjnych dań kuchni czeskiej. W cieplejszych miesiącach można również wypić drinka na zewnętrznym tarasie.

Podróżujesz z dziećmi?

Najmłodsi goście będą się dobrze bawić nie tylko podczas wycieczek i zajęć na świeżym powietrzu, ale także w wesołym pokoju zabaw.

Coś ekstra

W obiekcie znajduje się szklarnia i rowerownia, latem można również wypożyczyć kijki do nordic walking.

Hamerská Jizba

Hamerská Jizba

Nové Hamry 228 , Nové Hamry
Czechy

Obsługiwany przez firmę:
ŠTĚPI group s.r.o. PESEL: 04805399


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Zwierzęta domowe
Gratis
Dla osób niepełnosprawnych
Żadna
Parking
Gratis

Opcje zakwaterowania

Wi-Fi gratis
Restauracja
Schowek na rowery
Przechowalnia sprzętu narciarskiego

Otoczenie obiektu noclegowego

Przystanek
0,1 km
Stok narciarski
0,5 km
Narciarstwo biegowe
0,5 km

Tipy na wycieczki

Rudawy

Rudawy Tip na pobyt

Rudawy tworzą ciągłe pasmo górskie rozciągające się na długości 130 km. Grzbiet Rudaw jest naturalną granicą między Czechami a Niemcami. Niewiele obszarów Czech jest tak romantycznych i tajemniczych. Pachnące lasy przyciągają na spacery i wycieczki piesze i rowerowe. Góry graniczne są wyłożone szlakami turystycznymi i rowerowymi. Wśród niezliczonych tras wycieczkowych dominuje licząca 242 km Magistrala Kruszyńska, łącząca Cheb z odległym Śnieżnikiem. Do najbardziej znanych ośrodków sportów zimowych** należą Klínovec, Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec i wiele innych.

Odwiedzając Rudawy nie można pominąć Torfowiska Božídar, Parku Przyrodniczego Přebuz, Torfowiska Novodom lub odległych widoków z wież widokowych. Najpiękniejszy widok na Rudawy oferuje wieża widokowa Komáří Vížka, wieża widokowa na Blatenským vrchu, wieża widokowa na Klínovcu lub Bleibergu koło Bublavy.

Intensywna działalność wulkaniczna w przeszłości przyniosła Rudawom bogate rudy metali i źródła lecznicze, które dały początek uzdrowiskom w Jáchymovie, Kláštercu nad Ohří i Teplicach. Pozostałości po wydobyciu można znaleźć w górach do dziś - warto odwiedzić na przykład Wilcze i Lodowe Doły, Sztolnię św. Marcina w Krupce, Sztolnię Lehnschaftera w Mikulovie lub okolice Kopalni Svornost w Jáchymovie.

Więcej informacji
Torfowisko Božídara
Torfowisko Božídara
Kolejka linowa na Klínovec
Kolejka linowa na Klínovec
Kopalnia cyny Rolava
Kopalnia cyny Rolava