Urlop w Sopronu

Po I wojnie światowej Sopron zdecydował się przyłączyć do Węgier, a nie do bogatszej Austrii. Liczne zabytki i rozległe sąsiednie lasy stanowią idealną kombinację, dzięki czemu Sopron jest najlepszym możliwym miejscem na relaksujący wypoczynek.

Ładowanie ofert...

razem 4 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Miasto Sopron na północno-zachodnim krańcu Węgier od pierwszego wejrzenia pokochało wielu turystów. Przyjedź i poznaj to historyczne miasto pełne zabytków. Ponadto otaczająca przyroda z gęstymi lasami również zapiera dech w piersiach. Nie zabraknie również relaksu w wodzie termalnej.

Historyczne miasto otoczone pięknymi lasami i łaźniami termalnymi

Gdy tylko przyjedziesz do Sopron, będziesz pod wrażeniem jego wyjątkowo zachowanego średniowiecznego rdzenia z murami, gdzie do dziś stoją gotyckie domy, kościoły oraz klasztor i dwie synagogi. Najlepszy widok na wszystkie piękności miasta roztacza się z XIII-wiecznej Wieży Ognia, która góruje również nad Fő tér z dominującym Ratuszem i Kolumną Zarazy. Romantyczne spacery wzdłuż Sopronu nieuchronnie łączą się z degustacją tutejszego doskonałego czerwonego wina Kékfrankos (niebieskie kadzidło).

Jeśli nadal tęsknisz za naturą w Sopron, po prostu wybierz się trochę poza miasto. Otaczają go malownicze lasy soprońskie z wieżami widokowymi i miejscami piknikowymi. Zaledwie kilka kilometrów dalej stanie przed Tobą pomnik przyrody UNESCO: jezioro Nezider, które rozciąga się na sąsiednią Austrię. Wokół jeziora prowadzi trasa rowerowa, na którą z siodełka można podziwiać fantastyczne widoki.

Nie zapomnij zabrać ze sobą kostium kąpielowy. Przydadzą się podczas wypoczynku w wellness bezpośrednio w obiekcie. Możesz też wybrać się na basen Lővér z widokiem na las lub na basen Ference Csik. Aby zrelaksować się w spa, wystarczy udać się do pobliskiego spa w mieście Hegykő.