Urlop w czeskich Górach Izerskich

Pojedziesz do Liberca czy prosto pod górę do stacji telewizyjnej Jested?

Ładowanie ofert...

razem 38 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Na północy Czech można podziwiać zapierającą dech w piersiach przyrodę, na którą składają się strome zbocza górskie, torfowiska, lasy i górskie łąki. To właśnie CHKO Góry Izerskie, które wielu zna dzięki kultowemu nadajnikowi telewizyjnemu Jested górującemu nad miastem Liberec. Okazji do przyjemności, relaksu i rozrywki jest tu niezliczona ilość – znajdziesz tu dziesiątki kilometrów szlaków pieszych i rowerowych oraz stoków narciarskich, zapierające dech w piersiach zabytki, a także słynne centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych.

Gdzie na najlepsze wakacje w Górach Izerskich?

W Górach Izerskich znajdziesz romantyczne pensjonaty i wspaniałe hotele z pierwszorzędnymi usługami. Wielu z nich chętnie przyjmie Twojego czworonożnego przyjaciela, więc możesz zabrać swojego psa na pobyt w Góry Izerskie. Podczas śnieżnych miesięcy "Izerskie" zamieniają się w raj dla miłośników sportów zimowych, więc daj się skusić na pobyt blisko terenu narciarskiego, często w obiekcie znajduje się również przechowalnia sprzętu narciarskiego.

Po całym dniu zwiedzania piękna tutejszych miast lub wspinaczki po górach, stokach i szlakach turystycznych nie ma nic lepszego niż dobry odpoczynek i danie mięśniom zasłużonego relaksu. Najlepiej możesz cieszyć się nim w centrum odnowy biologicznej bezpośrednio w hotelu, gdzie możesz ogrzać się w saunie , popływaj w basen lub pozwól, by stres rozpłynął się w bąbelkach jacuzzi. Możesz także zafundować sobie dobroczynny masaż.

Co warto zwiedzić w Górach Izerskich?

Jeśli wybierasz się w Góry Izerskie na wędrówki w dziewiczej przyrodzie, wejdź na najwyższy tutaj szczyt Smrk (1124 m n.p.m.). Będziesz cieszyć się z niego wspaniałymi widokami. Imponujące wędrówki oferuje również rezerwat przyrody Rašeliniště Izerky lub Diabelski Kamień.

Miłośnicy zabytków, muzeów i wyjątkowej atmosfery nie powinni przegapić wizyty w mieście Liberec. Jego dominującymi elementami są przede wszystkim neorenesansowy ratusz na rynku, Zoo z ogrodem botanicznym, a także słynne Centrum Babylon, gdzie z całą rodziną możecie bawić się w aquaparku, centrum odnowy biologicznej lub park rozrywki z karuzelami i iQparkiem. Nie zawstydzi się nawet pobliski Jablonec nad Nisou, gdzie można odwiedzić Muzeum Szkła i Bijoux.

Możesz zainspirować się również naszym artykułem Co robić we dwoje lub z rodziną podczas weekendu w Górach Izerskich?.

Teren Gór Izerskich zimą jest chętnie odwiedzany przez miłośników sportów zimowych. Opamiętają się w licznych ośrodkach narciarskich i zimowych. Do najpopularniejszych należą tutaj największy teren narciarski Tanvaldský Špičák, teren narciarski Bedřichov czy Ski Plavy.