Wakacje w słoweńskiej Styrii

Słoweńska Styria oczaruje Cię pięknym krajobrazem, ciekawymi zabytkami i wyśmienitą kuchnią. Różnorodność opcji, jakie ma do zaoferowania ten północno-wschodni kraniec Słowenii, zachwyci sportowców, smakoszy i tych, którzy szukają relaksującego miejsca na odpoczynek. Wybierz pobyt, który Ci odpowiada i odkryj ukryte skarby Mariboru lub gór Pohorje.

Ładowanie ofert...

razem 7 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Pobyt w Hotelu Rimski dvor ****superior był prawdziwym balsamem na skołatane nerwy. Tęsknisz za idealnym odpoczynkiem od codziennych trosk w ciszy i spokoju na łonie natury? W takim razie jest to idealny ośrodek wypoczynkowy dla Ciebie. Główną atrakcją hotelu jest piękne, inspirowane antykiem spa, które przenika całe wnętrze budynku. Nie chcieliśmy nawet opuszczać basenów termalnych i świata saun. Podobały nam się obfite śniadania i kolacje w formie bufetu, a ja doceniłem fakt, że hotel pamięta o wegetarianach i gościach z innymi ograniczeniami dietetycznymi. Krótko mówiąc, każdy gość jest tu pod doskonałą opieką.”

Eliška Srncová
Eliška Srncová
Senior copywriter
Zweryfikowane przez Travelking

“Cała nasza rodzina była bardzo zadowolona z pobytu. Jest to ciche uzdrowisko z pięknym parkiem i imponującą architekturą. Hotel Švicarija zachwyca historią i wspaniałymi wnętrzami oraz zewnętrznymi elementami. Po wycieczkach po okolicy docenią Państwo bufet z niepełnym wyżywieniem i doskonałe doznania wellness. W chłodniejsze dni przydadzą się gorące źródła termalne, dzięki którym kąpiel na świeżym powietrzu będzie przyjemnym relaksem.”

František Jordán
František Jordán
Zespół marketingowy

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Słoweńska Styria (słoweński: Štajerska) znajduje się w północno-wschodniej części kraju. Ten słynny region wyróżnia się pięknym krajobrazem, tradycyjną gastronomią i wartością historyczną. Dzięki zróżnicowanej ofercie, zarówno zapaleni wspinacze górscy, jak i miłośnicy spa i wina będą cieszyć się wymarzonymi wakacjami.

Natura i historia łączą się w słoweńskiej Styrii

Słowenia jest popularnym celem podróży dla miłośników przyrody. Najczęstszym celem podróży są Alpy Julijskie w Parku Narodowym Triglav, ale reszta kraju ma wiele do zaoferowania. W słoweńskiej Styrii, góry Pohorje znajdują się w pobliżu miasta Maribor. Górzysty krajobraz, charakteryzujący się kwitnącymi łąkami i głębokimi lasami, zachęca do spokojnych spacerów, jak i bardziej wymagających wędrówek. Popularnym celem jest najwyższy szczyt pasma górskiego Črni vrh.

Przyroda regionu jest uzupełniona ciekawą historią, którą można odkrywać w większych miastach. Odwiedź drugie co do wielkości miasto Słowenii Maribor. To słoneczne królestwo wina kryje w sobie interesujące zabytki, takie jak Zamek Maribor, Rynek Główny ze starym ratuszem lub wyjątkowy Stary Dom Winorośli, przed którym skromnie rośnie najstarsza winorośl na świecie.

Inne duże miasta są również atrakcyjnymi celami podróży w regionie słoweńskiej Styrii. Na przykład historycznie znaczące Celje szczyci się wieloma zachowanymi zabytkami. Dominuje nad nimi gotycka twierdza zamkowa, która góruje nad miastem.

Przygotuj się na dobry wypoczynek w regionie winiarskim

Winorośl kwitnie na słonecznych równinach wokół Mariboru, więc znajdziesz tu dwa z najważniejszych słoweńskich regionów winiarskich - Dolną Sawę i Dolinę Drawy. Jeśli jesteś miłośnikiem wina, nie zwlekaj z wizytą w słoweńskiej Styrii. Możesz cieszyć się kieliszkiem dobrego wina w jednej z winiarni lub restauracji, a nawet bezpośrednio w piwnicach Vinaga w Mariborze.

Tutaj można również cieszyć się pierwszorzędnym relaksem w spa. Nowoczesne spa Termal Maribor z basenami z wodą termalną, jacuzzi i sauną jest popularnym wyborem. Możesz także udać się do historycznego miasta Ptuj, gdzie znajdziesz rzymską łaźnię z centrum odnowy biologicznej i światem saun. Zyska na tym Twoje zdrowie i na chwilę pożegnasz się z codziennymi troskami.