Wakacje na Istrii

Istria to duży półwysep na północy Chorwacji. Ze względu na swoje położenie w pobliżu bardziej północnych krajów europejskich, jest to najczęściej odwiedzany obszar turystyczny w Chorwacji. Na 200-kilometrowym wybrzeżu Istrii znajduje się wiele kurortów z krystalicznie czystym morzem, które jest idealne do nurkowania. W historycznych miastach takich jak Pula czy Rovinj można znaleźć wiele zabytków. Kompleks biskupi z bazyliką św. Eufrazjusza w Poreč jest nawet częścią Listy UNESCO. Oprócz pysznej kuchni śródziemnomorskiej inspirowanej kuchnią włoską, można tu również skosztować wyśmienitych win produkowanych lokalnie.

Ładowanie ofert...

razem 3 oferty


Istria jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Chorwacji. Znajduje się w północno-zachodniej części kraju i jest znana z pięknych krajobrazów, obszarów wiejskich i miasteczek, a także wspaniałych nadmorskich kurortów z oszałamiającymi plażami. Wakacje na Istrii oferują odwiedzającym wspaniałe możliwości relaksu, odkrywania kultury i delektowania się gastronomią.

Co można zobaczyć i czego doświadczyć na wakacjach na Istrii?

Wybrzeże półwyspu Istria słynie z plaż, lazurowego morza i skalistych zatoczek. Popularne kurorty, takie jak Pula, Rovinj, Poreč i Umag, oferują szeroką gamę obiektów wakacyjnych, od luksusowych hoteli po prywatne apartamenty. Plaże na Istrii są zróżnicowane - znajdziesz tu zarówno żwirowe, jak i piaszczyste plaże, które są idealne na rodzinne wakacje.

Nie będziesz musiał też daleko szukać historii. Udaj się do Pula, aby zobaczyć imponujący rzymski amfiteatr i do Rovinja ze względu na wąskie uliczki, kolorowe domy i romantyczny port. Poreč oferuje wyjątkową Bazylikę św. Eufrazjusza, wpisaną naListę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Istria jest również doskonałym miejscem dla miłośników przyrody. Tutejszy krajobraz oferuje wspaniałe widoki na zielone wzgórza, winnice i gaje oliwne. Wielu turystów lubi wędrować i jeździć na rowerze po wiejskich szlakach oraz odwiedzać chronione rezerwaty przyrody, takie jak Park Narodowy Brijuni.