Urlop na Vysocinie

Pobyt w środku pięknej przyrody Vysociny zachwyci Cię. Vysocina to region, który kryje w sobie wiele - zabytków UNESCO, a także piękną przyrodę i boski spokój. Przyjedź tutaj, aby odpocząć, odkryć znane miejsca lub przeżyć wspaniały aktywny wypoczynek.

Ładowanie ofert...

razem 26 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Vysocina znana jest jako malowniczy region lasów, stawów i łąk rozciągających się na grzbietach Wyżyny Czesko-Morawskiej. Turyści udają się tu zaraz po trzech ważnych zabytkach wpisanych na Listę UNESCO. Niezależnie od tego, czy wybierasz się tu latem na zwiedzanie i wędrówki, czy zimą na pobyt na nartach lub rodzinne wakacje, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie się zatrzymać podczas wakacji w Vysocinie?

Jeśli wybieracie się na rodzinne wakacje, będziecie zachwyceni ilością hoteli z kącikami dla dzieci oraz bliskością naturalnego obszaru rozrywkowego Sikluv Młyn, który uwielbiają dzieci i dorośli.

Romantyczny pobyt we dwoje uprzyjemni nie tylko odkrywanie piękna przyrody i zabytków w okolicy, ale przede wszystkim relaks w centrum odnowy biologicznej. W wielu lokalnych obiektach noclegowych znajduje się również basen do pływania i relaksu.

Wiele hoteli i pensjonatów na Wysoczynie szczyci się gwarancją jakości w postaci znaku "Osobiście zweryfikowane". spełnia co najmniej dwa z trzech warunków - pobyty są weryfikowane przez członków zespołu Travelking, mają najlepsze oceny klientów, a goście zawsze chętnie tu wracają.

Co zwiedzić na Wysoczynie?

Udaj się do CHKO Žďárské vrchy, aby podziwiać naturalne piękno i spacery po skalnych wieżach, stawach i lasach. Tutaj czeka na Państwa najwyższy szczyt Dziewięć skał (836 m n.p.m.) oraz stawy Wielkie Dářko, Veselsky i Matějovský staw.

Piękne miasto Telc, położone między dwoma stawami, obfituje w zabytki UNESCO. Można tu spacerować po pięknym Renesansowym placu z kamienicami mieszczańskimi i obok zamku z pięknym ogrodem zamkowym. Miasto Třebíč z kolei zasłużyło sobie na miejsce wśród miast z zabytkami UNESCO dzięki doskonale zachowanej Dzielnicy Żydowskiej z zabudową z XVII wieku. Na terenie dzielnicy znajduje się również największy i najlepiej zachowany cmentarz żydowski w Europie.

Do Vysociny przyciąga również ważny kościół pielgrzymkowy św. Jana Nepomucena na Zielonej Górze w miejscowości Žďár nad Sazavou. Kościół ma unikalny plan piętra w kształcie pięcioramiennej gwiazdy, a sam kształt kościoła przeplata się z symboliką liczby pięć. Jest to jedno z najważniejszych dzieł architekta Jana Błażeja Santiniego.