Wakacje w Tatrach słowackich

Dobrze znane Tatry rozciągają się na północy Słowacji i południu Polski i są znane ze swojego naturalnego piękna. Tatry to idealne miejsce na relaksujące i aktywne wakacje spędzone na pieszych wędrówkach lub w siodełku roweru.

Ładowanie ofert...

razem 53 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Rozległe pasmo Tatr, rozciągające się na przyzwoitym obszarze 738 km² od środkowej Słowacji do wschodu i ciągnie się do południowej części Polski. I tak tworzy piękne tereny ozdobione spiczastymi górami, jeziorami polodowcowymi i rozległymi łąkami usianymi górskimi kwiatami. Nic dziwnego, że Tatry co roku przyciągają tysiące turystów na aktywne wakacje pełne pieszych wycieczek, a zimą narty lub biegi narciarskie.

Gdzie się zatrzymać w Tatrach?

W Tatrach każdy znajdzie nocleg według własnego uznania. Znajduje się tu wiele przytulnych pensjonatów, które pokochają turyści spędzający całe dnie na łonie natury, wymagający przede wszystkim przytulnego pokoju i dobrego jedzenia. Znajdziesz tu również komfortowe hotele idealne dla rodzin z dziećmi oraz luksusowe hotele, które mogą pochwalić się wieloma gwiazdkami i często topową restauracją czy wellness. W wyborze pomoże Ci również etykieta "Osobiście zweryfikowana", którą otrzymują od nas tylko naprawdę wysokiej jakości obiekty noclegowe.

Letnie wakacje w Tatrach można umilić także wypożyczalnią rowerów na wycieczki. Zimą przydaje się przechowalnia nart, która jest szczególnie przydatna w hotelach blisko stoków.

Gdzie wybrać się na wycieczkę w Tatry?

W najwyższe góry wybierz się w Tatry Wysokie, gdzie najwyższa góra Słowacji wznosi się na przyzwoitą wysokość 2654,4 m n.p.m. - Gerlachovska tarcza . Oprócz licznych możliwości uprawiania turystyki pieszej, fantastycznych ośrodków narciarskich i znakomitych restauracji, można tu również znaleźć Lomnicka tarcza, na który można wjechać kolejką linową, Muzeum Narciarstwa lub fantastyczny Aquacity Poprad.

Nawet Tatry Niskie, gdzie znajduje się najczęściej odwiedzany ośrodek narciarski Jasna - Tatry Niskie, będziesz zachwycony. Latem zapraszamy na wspinaczkę na Chopok z przejściem do sąsiedniego Ďumbier lub wizytę w wyjątkowej Demianowskiej Dolinie.

Wschodnią Słowację zdobią Tatry Bielskie, które charakteryzują się rozległymi łąkami usianymi rzadkimi kwiatami. Można je zobaczyć na przykład z Ścieżki w koronach drzew - Bachledka lub z wieży widokowej w Bachledova dolina.

Tatry Polskie szczycą się tytułem najwyższej góry w sąsiedniej Polsce. Tutaj możesz podziwiać wyjątkową architekturę górską, odwiedzić popularne miasto Zakopane, które otoczone jest kilkoma uzdrowiskami termalnymi oraz wspiąć się na najwyższą górę Polski - Rysy (2499 m n.p.m.) nad poziomem morza).