Odkryj to NAJ z Chorwacji i zainspiruj się na następne wakacje nad Adriatykiem!

Oblíbené 0

Nie masz jeszcze ulubionych ofert.

  • W każdej chwili możesz wrócić do ofert
  • Popularne oferty w jednym miejscu
  • Powiadamianie o zmianach w ofertach

Travelking pomaga

Płacąc za dowolny pobyt masz możliwość przekazania niewielkiej kwoty na szczytny cel. Wybrane środki przekażemy tym, którzy najbardziej ich potrzebują.

RAZEM JUŻ WYBRALIŚMY

268 376 Zł

Jak przekazać darowiznę na projekty charytatywne?

Wybierz pobyt
z naszej oferty
Wybierz przy zakupie
"Chcę przekazać darowiznę na cele charytatywne"
Wybierz kwotę
i dokończ zamówienie

Komu już pomogliśmy?

4 400 Zł

Schronisko "U Šmudliny"

Wspieraliśmy w roku 2023


Nie każdy pies i kot ma szczęście mieć rodzinę, w której otrzyma miłość i opiekę, na jakie zasługuje. Dlatego wspieramy schroniska, które odpowiedzialnie opiekują się psami i kotami oraz zapewniają im dobre warunki i opiekę weterynaryjną do czasu znalezienia dla nich nowej kochającej rodziny. Razem z Tobą wsparliśmy schronisko U Šmudliny, Tachov-Vítkov kwotą 4 400 Zł.

W Travelking mamy biuro przyjazne psom, psi koledzy są mile widzianym dodatkiem do naszego zespołu. Uważamy, że pomoc schroniskom dla zwierząt ma znaczenie. W poprzednich akcjach charytatywnych wspieraliśmy schroniska finansowo jak i karmą. Dziękujemy za zaangażowanie i przekazanie darowizny na cele charytatywne podczas zakupów. Wierzymy, że razem możemy pomóc wielu ludziom, zwierzętom i organizacjom.

7 000 Zł

Dom dziecka Jílová

Wspieraliśmy w roku 2023


Dzięki Twojemu wsparciu mogliśmy przekazać darowiznę finansową na rzecz Domu Dziecka Jílová w Brnie. Głównym celem opieki i edukacji w domu dziecka jest zapewnienie środowiska jak najbardziej zbliżonego do życia rodzinnego. Dzieci mają możliwość życia w grupach rodzinnych w mieszkaniu, w którym znajduje się również zaplecze dla wychowawców. Po ukończeniu 18 roku życia dzieci mogą kontynuować naukę i mieszkać w domu dziecka na podstawie umowy do 26 roku życia. Ci, którzy korzystają z tej opcji, zawsze kończą studia z sukcesem.

Większość kolegów z Travelking uwielbia różne sporty i wspiera zdrowy tryb życia. Tak więc darowizna finansowa na rzecz dzieci została wykorzystana na zakup sprzętu sportowego i opłacenie zajęć sportowych, z czym bardzo się zgadzamy.

10 000 Zł

Samochód dla Natalki

Data zbiórki: 01.04.2022 - 31.08.2022


Chociaż Natalka Jakšová urodziła się z poważnym upośledzeniem, jest bardzo wesoła, optymistyczna i korzysta z życia tak bardzo, jak to możliwe. Niestety, jej rodzina niedawno straciła samochód po wypadku spowodowanym przez nieuważnego kierowcę. To komplikuje codzienne życie Natalki i jej bliskich, ponieważ konieczne są regularne wizyty kontrolne u lekarzy.

Dlatego postanowiliśmy przekazać rodzinie 10 000 PLN na zakup nowego samochodu. Życzymy Natalce wielu bezpiecznych wyjazdów nie tylko do lekarza, ale również np. do dziadków i na wycieczki. Mimo niepełnosprawności Natalka uwielbia podróżować i wierzymy, że zwiedzi wiele pięknych miejsc przestronnym i wygodnym samochodem.

18 700 Zł

Czeski Czerwony Krzyż

Data zbiórki: 01.01.2021 - 10.03.2022


To, co dzieje się teraz na Ukrainie, nie chcieliśmy i nie mogliśmy pozostawić tego bez echa. Wierzymy, że każdy, kto może choć trochę, pomaga w dzisiejszych czasach i tym samym inspiruje innych do pomocy.

W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacją, postanowiliśmy przekazać zebraną kwotę 20 000 PLN na konto organizacji Czeski Czerwony Krzyż, która opiekuje się rannymi i potrzebującymi na Ukrainie. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu medycznego, sprzętu chirurgicznego, pomocy nawigacyjnych, namiotów medycznych itp.

8 500 Zł

FOR HELP

Data zbiórki: 01.01.2019 - 31.12.2020


Tym razem wybrane środki zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie Vilkosów, specjalne badania biorezonansowe i różne dodatkowe przygotowania. Czy zrobiłeś już dzisiaj dobry uczynek?

Tym razem wybrane środki zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie Vilkosów, specjalne badania biorezonansowe i różne dodatkowe przygotowania. Czy zrobiłeś już dzisiaj dobry uczynek?

8 500 Zł

Biegnij po schroniska

Data zbiórki: 01.03.2018 - 01.08.2018


Po co pomagać tylko jednemu schronisku, skoro można pomóc schroniskom w całych Czechach? Akcja charytatywna Bieg dla Schronisk trwa już od pięciu lat, a dzięki niej masz szansę na poprawę życia wielu czworonożnych przyjaciół. Ponieważ w Travelking kochamy psy i inne zwierzęta, postanowiliśmy im pomóc. Tym razem pomoc dotyczy schronisk w Brnie, Libercu, Opawie, Pilznie i Pardubicach. Chodź, zrób to z nami.

Nie jest łatwo zapewnić warunki wszystkim porzuconym lub znalezionym futrzakom. Mimo to organizatorzy Biegu po Schronienie starają się robić, co w ich mocy. Z pewnością nie chcemy zostawiać ich samych w tym przedsięwzięciu. A co z Tobą, jesteś skłonny też pomóc?

3 400 Zł

Dom Dziecka Nadej

Data zbiórki: 01.03.2018 - 01.08.2018


Jedną z rzeczy, za którymi najbardziej tęsknią dzieci w domach dziecka, są chwile niezorganizowanej zabawy, normalne doświadczenia, których pozbawiła je nieobecność rodziny. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć grupę dzieci z Domu Dziecka Nádej w miejscowości Bernolákovo. Razem z nami możesz wysłać ich na wakacje na Liptów i podarować im to, co najcenniejsze - chwile, które zapamiętają.

Pomysł lokalnych wychowawców, by zabrać „swoje” dzieci na zupełnie zwyczajne wakacje, jakich doświadcza niemal każde dziecko poza domami dziecka, ma przede wszystkim na celu przełamanie codziennego stereotypu precyzyjnie zaplanowanych dni. Ty też możesz wesprzeć nadzieję na realizację tego pomysłu.

25 250 Zł

Razem do uśmiechu

Data zbiórki: 30.06.2017 - 01.08.2018


Wsparliście razem z nami działania młodych ludzi, którzy przeszli leczenie onkologiczne i teraz wracają do dziecięcych pacjentów onkologicznych w roli mądrych przewodników. Intencją tej organizacji jest zachęcanie i przekazywanie własnego, niepowtarzalnego doświadczenia - pacjentom, ich rodzinom i personelowi medycznemu. Jak dotąd jest to unikalny projekt w Czechach.

Dzięki Wam udało nam się zebrać 30 000 zł. Kwota została przeznaczona na realizację weekendu samorozwojowego dla wyleczonych nastolatków, którego głównym zadaniem jest pomoc tym osobom w ponownej integracji ze społeczeństwem. Część środków przeznaczono także na druk ulotek dla pacjentów onkologii dziecięcej oraz druk ulotek informacyjnych mających na celu propagowanie idei stowarzyszenia.

8 500 Zł

Powrót do życia

Data zbiórki: 30.06.2017 - 01.03.2018


Silny, zdrowy chłopiec żył, jak wszyscy inni. Ale potem zdarzył się wypadek samochodowy i jego życie nagle wywróciło się do góry nogami. Filip pozostał w śpiączce: jest „rozbudzony”, oczy ma otwarte, przyjmuje jedzenie, ale nie komunikuje się. Obecnie przebywa w domu i jest pod całodobową opieką matki.

Filip robi postępy. Jego stan może ulec dalszej poprawie dzięki regularnej fizjoterapii i niezbędnemu sprzętowi medycznemu. Dzięki Wam zebraliśmy 10 000 PLN i mogliśmy uszczęśliwić nie tylko w równym stopniu jego mamę i jego jak i całą rodzinę.

8 500 Zł

Spolek Ichtyóza

Data zbiórki: 30.06.2017 - 01.03.2018


Rybia łuska to genetyczna choroba skóry charakteryzująca się suchością i łuszczeniem się skóry. Dziś stowarzyszenie wspiera w sumie 15 dzieci z tą poważną chorobą. Martínek, Nelinka, Amálka, Samík, Filípek, Ivanka, Lenka, Lukášek, Matěj, Hanička, Ondra, Kubík, Tomášek, Filípek i Sebík… wszyscy mają swoje własne historie. Razem z Wami udało nam się wybrać 10 000 zł mający na celu pomoc tym dzieciom.

W przypadku rybiej łuski ważne jest nawilżanie skóry, czyli wodami termalnymi, natłuszczanie. W związku z tym wybrana kwota została przeznaczona na zakup niezbędnych środków – kremów i środków medycznych.

22 700 Zł

Podstawowa Szkoła Plastyczna

Data zbiórki: 01.01.2017 - 30.06.2017


Wspólnie z Wami w zeszłym roku wspieraliśmy talenty młodych, początkujących artystów w Podstawowej Szkole Plastycznej w Spiskiej Nowej Wsi. We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury udało się poprawić warunki w dwóch klasach plastycznych.

Dzięki Waszym hojnym darowiznom udało się ostatecznie zebrać kwotę 27 000 PLN, którą przeznaczyliśmy na zakup dziesięciu profesjonalnych sztalug malarskich oraz wysokiej jakości oświetlenia, którego brakowało w szkole.

8 500 Zł

Bojkovice Dom Dziecka

Data zbiórki: 01.10.2016 - 31.12.2016


Chcieliśmy uszczęśliwić dzieci z domów dziecka, dlatego wspólnie z Wami postanowiliśmy zadbać o to, aby dzieci z domu dziecka w Bojkovicach znalazły pod choinką wspaniały prezent. A co to było? Letnie wakacje, które z pewnością ucieszą wszystkie dzieci, niezależnie od wieku.

Dzięki Wam udało nam się zebrać potrzebną kwotę w wysokości 10 000 zł, która pokryje letni pobyt dzieci.

43 700 Zł

Filípek Sršeň

Data zbiórki: 01.07.2015 - 31.12.2016


Ponad rok temu zaczęliśmy pomagać małemu Filpkowi, który od urodzenia cierpi na niepełnosprawność umysłowo-ruchową, przez co nie może cieszyć się dziecięcymi zabawami jak inne dzieci w jego wieku. Aby stan Filipka się poprawił, musi codziennie ćwiczyć i przechodzić rehabilitację z terapią Klimem. To właśnie kuracja w Sanatoriach Klimkovicach przynosi najlepsze efekty, ale jest bardzo kosztowna. Wspólnie udało nam się najpierw wybrać za niego 8 000 zł, a potem w sumie 24 000 zł.

W kwietniu 2016 roku Filip przeszedł specjalną operację metodą Ulzibata, po której musi nastąpić dalsza terapia w Klimkovicach. Aby Filipek mógł z powodzeniem kontynuować swoją podróż do życia normalnego chłopca, postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Przede wszystkim dzięki Wam udało się zebrać potrzebną kwotę 10 000 zł. Powtórzyliśmy zbiórkę na ten sam zabieg w tym roku przed świętami, znowu dla Filipka zebraliśmy 10 000 zł.

Całą hoistorię Filipka przeczytasz[ tutaj.

5 050 Zł

Schronisko dla kotów Alfonz Úmonín

Data zbiórki: 01.10.2016 - 31.12.2016


Wszyscy w równym stopniu zasługujemy na pomoc. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć schronisko dla kotów Alfonz Úmonín, które powstało w 2015 roku i otacza szczególną opieką chore koty i kocięta. Pracownicy schroniska opiekują się potrzebującymi zwierzętami 7 dni w tygodniu przez cały rok, czym wzbudzają nasz podziw.

Obecnie w schronisku przebywa 25 kotów. Pomóc można nie tylko adopcją jednego z nich, ale także dowolnym wkładem finansowym.

Wspólnie zebraliśmy 6 000 zł, które schronisko przeznaczy na niezbędny sprzęt, karmę i lekarstwa dla kotów.

1 700 Zł

Fundacja Mężczyźni przeciw Rakowi

Data zbiórki: 01.11.2016 - 30.11.2016


Od kilku lat w listopadzie tradycyjnie obchodzony jest Movember, a w tym roku Travelking dołączył do grona odważnych panów z wąsami. Przez cały miesiąc nasza sekcja męska uczciwie zapuszczała pod nosem wąsa, aby wesprzeć walkę z rakiem. Niektórzy z większym sukcesem, niektórzy z nieco mniejszym, niestety.

Wierzymy, że Movember ma sens i że raka prostaty należy zwalczać wszelkimi dostępnymi środkami. Dlatego przekazaliśmy pewną kwotę na rzecz fundacji Men Against Cancer Foundation Fund 2 000 zł.

4 250 Zł

Port Tibet

Data zbiórki: 01.11.2016 - 30.11.2016


Podziwiamy determinację i zapał tych, którzy bezinteresownie pomagają ludziom czy zwierzętom. Dlatego postanowiliśmy pomóc chętnym właścicielom i wolontariuszom prywatnego Tybetańskiego Schroniska, którzy na własny koszt opiekują się porzuconymi kotami, niepełnosprawnymi psami, prosiętami i jelonkiem Lennym. Schronisko znajdziecie w Bučovicach pod Brnem i poznacie je m.in. po zerwanym płocie, na który obecnie schronisko zbiera fundusze.

Chcieliśmy również wspomóc budowę nowego ogrodzenia oraz zakup niezbędnych leków i sprzętu, zbierając 5 000 PLN. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się już zebrać kwotę i przekazać ją schronisku. Dziękujemy.

4 250 Zł

Rafael o.p.s.

Data zbiórki: 01.07.2016 - 30.09.2016


Nie możesz się oprzeć psiemu spojrzeniu? My też nie, dlatego ostatnią pomoc kierujemy do Rafael ops, organizacji non-profit, która jako pierwsza w Czechach zaczęła ratować i leczyć maltretowane psy. Od 2003 roku właściciel schroniska zapewnia dom tymczasowy maltretowanym psom, opiekując się nimi z oddaniem, zapewniając im leczenie i szukając dla nich nowych właścicieli.

Dzięki Wam udało się zebrać 5 000 PLN, które zostały przekazane schronisku dla psów Rafael o.p.s. Choć każdy pies mieszka we własnej budzie i ma wybieg, w schronisku brakuje jednej rzeczy. Otrzymaną przez schronisko kwotę właścicielka przeznaczy na budowę studni z wodą, aby nie musiała już przynosić jej do lokalu w beczkach. To znacznie obniży koszty i poprawi poziom opieki, jaką pani Volková, właścicielka Rafael ops, zapewnia psom.

30 270 Zł

SNAC & MIST

Data zbiórki: 01.01.2016 - 30.06.2016


Organizacja non-profit SNAC & MIST została założona przez ludzi żyjących dla dzieci. Założycieli jest dwóch i mają doświadczenie głównie w przygotowywaniu i prowadzeniu programów edukacyjno-rozrywkowych, żłobków i szkółek plenerowych, kursów narciarskich i innych zajęć sportowych dla dzieci – od tych najmniejszych ze żłobków po te największe ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Głównym celem tej organizacji jest umożliwienie tych samych zajęć sportowych dzieciom z rodzin słabszych społecznie, które nie mają środków finansowych na opłacenie tych wszystkich kosztownych kursów dla swoich pociech. „Pracuję w przedszkolach i spotykam rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci uprawiały sport, bardzo by im się to podobało, ale niestety ich finanse na to nie pozwalają.“

Do tej pory organizacji udało się zebrać środki na opłacenie wstępu do obiektów sportowych i sprzętu sportowego. Chcieliby jednak zebrać więcej środków na zakup sprzętu do gimnastyki. W tej chwili korzystają ze sprzętu wypożyczanego im przez szkoły średnie, ale są to starsze narzędzia, które nie nadają się dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ludziom z organizacji SNAC&MIST zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci, dlatego chcą, aby wszystko było nowsze i przede wszystkim bardziej odpowiednie dla mniejszych dzieci.

Założyciele nie są osamotnieni w organizowaniu i przygotowaniu zajęć, ale mają wokół siebie zespół równie entuzjastycznych wolontariuszy spośród uczniów szkół średnich. I po co powstał cały projekt? – Bo dzieci na to zasługują – mówi jeden z założycieli organizacji. „Kiedy masz możliwość zarobienia wystarczającej ilości pieniędzy własnymi rękami, podziel się z tymi, którzy nie mają takiej możliwości.“

Przekazaliśmy organizacje non-profit SNAC & MIST 36 000 zł (6 500 €), które zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu do siłowni oraz na inne zajęcia sportowe dla dzieci z rodzin defaworyzowanych społecznie. Dzięki Waszej pomocy dzieci będą mogły cieszyć się nowym sprzętem gimnastycznym, trampoliną i specjalną matą zabezpieczającą. Dziękujemy za pomoc.

2 300 Zł

Lions Clubs International

Data zbiórki: 15.12.2015 - 25.12.2015


Działalność klubu to przede wszystkim opieka medyczna dla osób z dysfunkcją wzroku, zakup pomocy do nauki i życia codziennego oraz pomoc w integracji społecznej. Również imprezy sportowe, edukacyjne i towarzyskie dla osób niewidomych. Klub pomaga w szkoleniu niewidomych psów, kupił tandemy poprawiające mobilność osób niepełnosprawnych czy może zorganizował „kolację dla niewidomych”, na której chętni mogli przekonać się, jak wygląda życie w absolutnej ciemności. Zebrana kwota 500€ została przeznaczona na rozwój działalności klubu, którą wymieniliśmy powyżej.

2 780 Zł

Port Třebíč

Data zbiórki: 01.04.2014 - 31.10.2014


W 2014 roku firma Travelking pomogła Schronisku dla porzuconych zwierząt w Třebíču. Od całej zebranej kwoty w kwocie 3 200 zł zakupiliśmy żywność, lekarstwa, zabawki i inne potrzebne rzeczy do schroniska. Film z przekazania można obejrzeć tutaj:

Czy masz dla nas wskazówkę, komu moglibyśmy pomóc następnym razem?