Wakacje w Alpach Sawińskich

Alpy Sawińskie słyną z zapierających dech w piersiach widoków, które na długo zapadają w pamięć. Obszar ten, charakteryzujący się głębokimi dolinami, gęstymi lasami i panoramicznymi szlakami, znajduje się w północnej części Słowenii. Miejsca takie jak Dolina Logar, Robanov Kot czy Trasa Panoramiczna Solčava to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych miejsc turystycznych nie tylko w tej części Alp, ale w całej Słowenii. Wybierz przyjemny pobyt w Alpach Sawińskich i daj się powitać w spokojnych objęciach nietkniętej przyrody.

Ładowanie ofert...

razem 2 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Kompleks hotelowy Terme Snovik położony jest z dala od zgiełku cywilizacji, w pięknej okolicy otoczonej lasami. Zaraz po wyjściu z samochodu można poczuć świeże, czyste powietrze. W głównym budynku mieści się recepcja, restauracja i spa. Bungalowy z pokojami są rozrzucone po całym terenie i są gustownie urządzone, w tym balkon. Z okien roztacza się piękny widok na okoliczne wzgórza. Hotel jest idealną bazą wypadową na szlaki turystyczne. Można tu również miło spędzić czas w deszczowe dni - poleniuchować przy basenie termalnym lub w saunach. Gorąco polecam pobyt miłośnikom przyrody i spokoju. My wypoczęliśmy tu wspaniale.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Zespół finansowy

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Alpy Sawińskie tworzą północną część Alp Kamnicko-Savinja. Wznoszą się w dorzeczu rzeki Savinja, od której wzięły swoją nazwę. To północno-zachodnie alpejskie pasmo górskie jest nieco nie na miejscu obok turystycznych Alp Julijskich, ale jest nie mniej piękne i oferuje takie same idealne warunki do aktywnego wypoczynku.

Savinja Alps - panoramiczne widoki bez tłumów turystów

Zaniedbane Alpy Savinja oferują czystą naturę bez tłumów turystów. Podczas wędrówek po okolicy będziesz otoczony ciszą i spokojem, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pięknymi widokami w ciszy. Są one dostępne zarówno z Austrii przez przełęcz Pavlice, jak i ze wschodniej części kraju przez miejscowość Luce. Możesz cieszyć się pięknymi kwitnącymi łąkami, które w kontraście z ostrymi górskimi szczytami tworzą zapierającą dech w piersiach scenerię.

To, co czyni Alpy Sawińskie wyjątkowymi, to głębokie doliny, które pozwalają cieszyć się pięknymi panoramami niemal na każdym kroku. Najpopularniejszym celem wędrówek jest dolina Logar, która znajduje się tuż przy granicy z Austrią. Ta zielona dolina zachwyci zarówno wspaniałymi widokami na okoliczne szczyty górskie, jak i niesamowitym spokojem. W całej okolicy znajduje się tylko jedna malownicza wioska Solčava, poza tym na zboczach rozrzucone są tylko małe gospodarstwa.

Odwiedzając Alpy Sawińskie, nie przegap Solčava Panoramic Route, która biegnie wzdłuż stoków nad Solčavą i doliną Logar. Ta kręta droga oferuje niezapomniane widoki. Można po niej jeździć samochodem, ale także jeździć na rowerze lub spacerować. Po drodze znajduje się kilka punktów widokowych, z których można podziwiać masyw górski i urocze domki.

Co jeszcze warto zobaczyć podczas pobytu w Alpach Sawińskich? Udaj się do najwyżej położonej farmy w Słowenii, zwanej Bukovc, gdzie możesz skosztować domowych produktów mlecznych i mięsnych. Podczas wędrówki przez góry natkniesz się na kilka mniejszych gospodarstw, w których możesz się odświeżyć i naładować baterie na resztę podróży. Innym interesującym zjawiskiem naturalnym jest wodospad Rinka, który na wysokości 90 metrów jest drugim co do wielkości w Słowenii.