Wakacje w Czechach Północnych

Wybierz się do Czech Północnych na relaksujące wakacje lub piesze wycieczki. Niezależnie od tego, czy kusi Cię Liberec, Góry Izerskie, Kraina Machy czy Rudawy, oderwij się od zmartwień

Ładowanie ofert...

razem 85 oferty


Jako turysta nigdy nie będziesz się nudzić w północnych Czechach. Tutaj znajdziesz zapierające dech w piersiach góry Karkonosze, formacje skalne Czeskiej Szwajcarii, skalne miasta Czeski Raj i Adrszpach oraz Góry Izerskie z kultowym nadajnikiem telewizyjnym. Zimą tereny górskie przyciągają do pierwszorzędnych terenów narciarskich, gdzie można pojeździć na nartach i snowboardzie. Daj się skusić na wędrówkę na nartach biegowych po przygotowanych trasach.

Gdzie na wakacje w północnych Czechach?

Daj się skusić na zwiedzanie popularnych miejsc filmowych i odwiedź Adršpach i Czeski Raj. Między skalnymi miastami Adršpašské skały kręcono wiele filmów. Lokalne piękno przyrody poznasz z filmów takich jak Opowieści z Narnii: Lew, stara szafa i czarownica czy Książę i słowik.

Czeska Szwajcaria to krajobraz wąwozów, głębokich wąwozów i gęstych lasów. Największą atrakcją jest niewątpliwie Pravčická brána, skalny most o wysokości szesnastu metrów i szerokości dwudziestu siedmiu metrów. Można go podziwiać z kilku punktów widokowych w okolicy. W pobliżu znajduje się zamek wycieczkowy Sokole Gniazdo zbudowany w 1881 roku.

Popularne wśród turystów i miłośników sportu Karkonosze skuszą Cię do wejścia na najwyższą czeską górę Śnieżkę (1603,3 m n.p.m.). Na jej szczycie znajduje się również najwyżej położony oddział Poczty Czeskiej, z którego można wysłać pocztówkę znajomym. Zimą nie zapomnij zabrać ze sobą nart, snowboardu lub nart biegowych - Karkonosze zamieniają się w raj sportów zimowych z pierwszym śniegiem.

Nie mniej piękne są [Góry Izerskie](https://travelking.pl/gory-izerskie, nad którymi góruje Ještěd (1012 m n.p.m.) ze znanym nadajnikiem telewizyjnym. Oprócz pieszych wędrówek po górach warto odwiedzić także miasto Liberec z Centrum Rozrywki Babylon oraz Aquaparkiem i Zoo. Jablonec nad Nisou ze słynnym Muzeum Szkła i Biżuterii znajduje się zaledwie 11 km dalej.