Urlop w Czechach Wschodnich

To krajobraz nie tylko pięknej przyrody i wielu ważnych zabytków, ale także koni i słodkich pierników. Najlepszych można skosztować w Pardubicach, na przykład w drodze z wyścigów konnych, odwiedzić również zamek UNESCO w Litomyślu, Szpital Kuks czy ZOO Dvur Králové z safari.

Ładowanie ofert...

razem 63 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Czechy Wschodnie - to krajobraz piękna przyrody, wyścigów konnych, słodkich pierników i zabytków wpisanych na Listę UNESCO. Co jeszcze warto odwiedzić?

Gdzie wybrać się na wakacje we wschodnich Czechach?

Wędrując wśród przyrody w Dolna Morawa na pewno natkniesz się na ciekawostkę architektoniczną, która zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to Szlak w chmurach o wysokości 55 m, z którego można podziwiać panoramiczne widoki na masyw Kralicki Śnieżnik, grzbiety Jesenik i Karkonoszy. Jeśli jesteś wystarczająco odważny, możesz zejść na ziemię na 100-metrowym torze saneczkowym.

Po zabytki UNESCO udaj się do miasta Litomyśl, gdzie zafascynuje Cię Renesansowy zamek, który należy do najpiękniejszej budowy renesansowej w Europie Środkowej. Warty odwiedzenia jest również zabytkowy rynek i browar zamkowy, który jest znany jako miejsce urodzenia kompozytora Bedřicha Smetany.

Narodowa Stadnina Koni w Kladrubach nad Łabą, która jest jedną z najstarszych stadnin na świecie, również znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nic dziwnego, że tuż obok znajdują się Pardubice, które słyną nie tylko z pachnących pierników, ale także ze słynnych wyścigów konnych.

Miłośnicy historii powinni odwiedzić barokowy Szpital Kuksa. Otoczony jest dużym ogrodem i ważną galerią rzeźb rozsianych po okolicy. Następnie odwiedźcie z dziećmi ZOO Dvur Kralowe, gdzie jest również safari.