Urlop w Brnie

Udaj się do morawskiej metropolii, Brna. Będziesz cieszyć się architekturą, kawiarniami i niezliczonymi pubami. Przekonasz się, że drugie co do wielkości miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Ładowanie ofert...

razem 8 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Drugie co do wielkości miasto Czech przyciąga turystów wieloma pięknymi miejscami, w tym zabytkiem UNESCO, a także relaksującą południowo-morawską atmosferą. W Brnie znajduje się wiele renomowanych restauracji, barów i pubów, w których można skosztować specjałów z całego świata oraz doskonałego lokalnego wina. Dzięki swojemu położeniu metropolia południowe Morawy jest również idealna na weekendowe pobyty.

Co warto zobaczyć podczas wizyty w Brnie?

Każda porządna wycieczka do Brna zaczyna się w centrum na Placu Swobody. To właśnie na „Swobodziaku” zobaczysz obok siebie unikatowe budowle różnych stylów, od renesansu przez funkcjonalizm po nowoczesność. Nad całą przestrzenią dominuje niekonwencjonalny Wehikuł Czasu wykonany z czarnego granitu, który wciąż swoim kształtem budzi niemałą pasję. Następnie udaj się na pobliski Zielony rynek z tradycyjnym jarmarkiem, skąd już tylko kilka kroków do Św. Piotra i Pawła lub do kultowego zamku Špilberk.

Dla natury wybierz się na Brnieńską zaporę, którą miejscowi nazywają po prostu „Prýgl”. Zamek Veveří wznosi się bezpośrednio nad zaporą, do której można dotrzeć pieszo lub rowerem wzdłuż malowniczych brzegów lub skorzystać z transportu parowcem. Latem zapora jest popularnym miejscem uprawiania (nie tylko) sportów wodnych. Zimą, gdy lód jest wystarczająco mocny, tafla wody zamienia się w naturalne lodowisko. Jeśli szukasz noclegu w spokojnej części Brna, udaj się tutaj, gdzie jest wiele hoteli oferujących przyjemny *pobyt nad wodą *.

Dzieciom też się tu spodoba, które można zabrać do Brna na rodzinne wakacje. Specjalnie dla miłośników zwierząt jest Ogród Zoologiczny lub centrum lamy w kamieniołomie Hady w Brnie. Po zabawę i nową wiedzę wybierz się z dziećmi do parku nauki Vida! Centrum naukowe. Podaruj sobie zasłużony odpoczynek w centrum odnowy biologicznej po dniu pełnym wrażeń z drugą połówką - najlepiej w swoim zakwaterowanie. Czy jesteś skuszony?