Urlop na Południowej Morawie

Lubisz wino, zabytki i dobre samopoczucie? Zdecydowanie wybierz się na wakacje na Morawy Południowe. Tylko od Ciebie zależy, czy wolisz zostać przy winie, wybrać się na wycieczkę do Palavy czy zrelaksować się w basenie. Południowe Morawy są pełne tradycji, folkloru oraz przyrody i kultury.

Ładowanie ofert...

razem 45 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Zalane słońcem równiny, ciągnące się po horyzont długie pola winnic i lawendy, urzekający folklor, a przede wszystkim setki piwnic z winami, w których można przyjemnie ochłodzić się przy kieliszku doskonałego wina. To właśnie Południowe Morawy, które warto poznać w całym ich pięknie. Ale od czego zacząć...?

Na co warto zwrócić uwagę podczas pobytu na Morawach Południowych?

Główną atrakcją hoteli i rodzinnych pensjonatów na południowych Morawach są głównie pobyty winiarskie. Podczas nich można spodziewać się degustacji morawskiego wina bezpośrednio od winiarzy, słonych smakołyków i często muzyki cymbałkowej na żywo, z której Morawy są tak znane.

A kiedy nie jesteś w piwnicy, możesz spędzić dzień na zwiedzaniu okolicznych atrakcji. Południowe Morawy znane są z dziesiątek kilometrów ścieżek i dróg o minimalnym wzniesieniu, więc to miejsce jest również idealne na wycieczki rowerowe. Nic dziwnego, że wiele obiektów noclegowych ma przechowalnię rowerów, a nawet wypożyczalnię rowerów.

Możesz cieszyć się wycieczką na Morawy Południowe zarówno we dwoje, jak i z całą rodziną. Dzieci zachwyci kącik dla dzieci, a dorosłych bezpłatne noclegi dla dzieci. Tobie i Twojej rodzinie na pewno spodoba się basen w cenie pobytu, a nawet wejście do wellness.

Gdzie znaleźć najważniejsze zabytki na Morawach Południowych?

Miasto Znojmo z Zamkiem Znojmo i Rotundą św. Katarzyny, która leży na skraju Parku Narodowego Podyjí.

Miłośnicy folkloru dobrze znają wieś Strażnice ze słynnym skansenem i zamkiem. Regularnie odbywają się tu Międzynarodowe festiwale folklorystyczne. Niedaleko Strażnice znajdują się również słynne piwnice winne Plże w miejscowości Petrov.

Najsłynniejsze zabytki Moraw Południowych z pewnością można znaleźć w Lednicach i w Valticach, gdzie znajduje się obszar Lednice-Valtice, wpisany na prestiżowej Liście UNESCO.