Wakacje w Małej Fatrze

Region zamków i przyrody. Poznaj słowackie pasmo górskie Małej Fatry i odkryj naturalne piękno, które skrywa. Wakacje w tych stronach zachwycą niejednego miłośnika górskich panoram i poważnych wędrówek. Latem będziesz zachwycony wieloma możliwościami alpejskich wędrówek, a zimą docenisz przyjazne warunki do jazdy na nartach. Który więc pobyt wybierzesz?

Ładowanie ofert...

razem 3 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Niezależnie od tego, czy kochasz wymagające wspinaczki górskie, czy po prostu lubisz spacerować wśród dziewiczej przyrody, Malá Fatra jest właściwym wyborem dla Ciebie. To malownicze pasmo górskie na północy Słowacji wyróżnia się różnorodnością, dzięki czemu jest doskonałym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi, sportowców i seniorów. Często mówi się, że Mała Fatra ma coś z każdego zakątka Słowacji. Będziesz musiał sam się przekonać, czy te słowa są prawdziwe.

Zimowy i letni pobyt w Małej Fatrze to okazja do aktywnego wypoczynku

Jesteś miłośnikiem spektakularnych widoków i alpejskich wędrówek lub każdej zimy wybierasz się na stok? Wybierz Park Narodowy Mała Fatra na swój letni lub zimowy urlop i odkryj, co ma do zaoferowania ten barwny region. A naprawdę nie brakuje tu rzeczy do zobaczenia.

Jednym z najciekawszych miejsc w regionie jest Jánošikove hole w Narodowym Rezerwacie Przyrody Rozsutec. Podążaj pełnym przygód szlakiem turystycznym, który obejmuje kładki, mosty i drabiny, i odkrywaj naturalne piękno okolicy. Po drodze zachwycą Cię wodospady i kaskady, wokół których rośnie rzadka flora.

Tutejsze perły przyrody są również warte wycieczki na szczyt Velký Rozsutec, Velký Kriváň lub Chleb, skąd roztacza się fascynujący widok na Wielką Fatrę, Tatry Zachodnie i Góry Choczańskie.

Zimą zamień rakiety śnieżne na narty i wybierz się na wspaniałe stoki. Możesz odwiedzić Ski Park Kubínská hoľa, gdzie możesz cieszyć się zimową zabawą na 14 kilometrach przygotowanych tras zjazdowych. Jednak Ski Resort Martinky lub Ski Resort Vrátna również obiecują wspaniałe wrażenia z jazdy na nartach.