Wakacje w Třeboňsku

Třeboňsko podbiło serca turystów pięknym krajobrazem usianym stawami i pięknymi zabytkami kultury. Wybierz się tu np. rowerem – dzięki płaskiemu krajobrazowi liczne trasy rowerowe doprowadzą Cię do zamku w Trzebonie, Wieży Ciśnień czy stawu Svět, nad brzegiem którego stoi Grobowiec Schwarzenbergów. Wycieczkę zakończ smacznie – lokalnym specjałem z karpia.

Ładowanie ofert...

razem 7 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Miasto Třeboň i jego okolice to wakacyjne spełnienie marzeń wszystkich, którzy kochają rowerowe wycieczki do ciekawych miejsc, zabytków, stawów, relaks w uzdrowiskach i doskonałą lokalną kuchnię. Třeboň w południowe Czechy to po prostu idealne miejsce na pobyt zarówno dla rodzin z dziećmi, czy dla zakochanych par spragnionych romansu.

Třeboň – zabytki i relaks w jednym miejscu

Kiedy pada słowo Třeboň, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl wielu osobom, jest staw Svět z grobowcem Schwarzenbergów stojący na jego brzegu. Przyjemny spacer wzdłuż stawu zaprowadzi Cię do miejscowego browaru, gdzie można zatrzymać się na doskonałe piwo Regent. Nieco dalej znajduje się Zamek Třeboň z pięknym parkiem. Wnętrza zamku można zobaczyć na kilku ciekawych wycieczkach. Artystycznie wykuta brama prowadzi bezpośrednio z zamku na plac z wieżą widokową, fontanną i popularnymi sklepami z czekoladą i marcepanem. Niemal na każdym kroku w Trzebonie można skosztować słynnego lokalnego specjału - frytek z karpia.

W Trzebonie znajdują się również dwa znane uzdrowiska: Uzdrowisko Aurora i Uzdrowisko Bertiny, które są ogólnodostępne i otaczają klejnot południowych Czech – Złota stoka. Relaksu w Třebonie można dokonać bezpośrednio w swoim hotelu lub pensjonacie. Wystarczy wybrać nocleg z centrum odnowy biologicznej, a zatroszczymy się o relaks w jacuzzi lub saunie.