Wakacje w Podkarkonoszach

Nie musisz jechać aż na grzbiety górskie, aby doświadczyć wspaniałych wrażeń, tym razem zatrzymaj się u podnóża Karkonoszy i ciesz się wspaniałym widokiem najwyższych gór. Pofałdowany krajobraz u podnóża Karkonoszy oferuje niezliczone piękno przyrody i kultury. Wybierz wyjątkowy pobyt w Karkonoszach i zafunduj sobie urozmaicone wakacje dokładnie według własnych upodobań.

Ładowanie ofert...

razem 10 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Atrakcyjne szczyty Karkonosze są popularnym celem aktywnych turystów latem i zimą. Ale nie będziesz się też nudzić u ich podnóża. Region Podkarkonosz to obszar pod wzgórzem Zvičina (671 m n.p.m.), który oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na najwyższe góry Czech. Czeka tu na Ciebie mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych.

Wakacje w Podkarkonoszach - jakie atrakcje przyrodnicze i historyczne warto odwiedzić?

Pobyt w regionie Podkarkonosz przyniesie coś dla każdego. Miłośnicy przyrody docenią wiele możliwości wycieczek szlakami turystycznymi prowadzącymi przez piękny krajobraz regionu. Można wspiąć się na wzgórze Zvicina, skąd widać Raisovą Chatę. Nie można przegapić wycieczki do zapory na Łabie Les Království, która jest jedną z najpiękniejszych zapór w Republice Czeskiej.

Fani historii będą zachwyceni barokowym obszarem Kuks, gdzie zobaczą szpital, kościół i rzeźbiarskie alegorie cnót i wad stworzone przez rzeźbiarza Matthiasa Barnarda Brauna. Kuks zachwyci również miłośników wina, którzy mogą odwiedzić Galerię Czeskich Win lub spróbować wina z regionu podczas regularnego wrześniowego rocznika.

Rodziny z dziećmi będą się świetnie bawić w Zoo Safari Park w Dvor Kralove. Wizyta w zamkach Pecka lub Byšičky lub w miejscowości Hořice, gdzie można skosztować tradycyjnych słodkich rurek, również zapowiada przyjemne wrażenia. Aby się zrelaksować, wróć do Lázně Bělohrad.