Urlop w Jesenikach

Czeskie góry, które Cię oczarują, to Jeseniki. Szukasz relaksujących wakacji, gdzie możesz cieszyć się czystym powietrzem i piękną przyrodą? W takim razie wybierz jeden z naszych wygodnych pobytów dla dwojga lub rodzin z dziećmi i odkrywaj Jesenik i ich piękno przez cały rok.

Ładowanie ofert...

razem 36 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Urlop w Jesenikach może być bardzo urozmaicony. Znajdziecie tu ciekawe miasta, wysokie góry, głębokie jaskinie i malownicze hotele z własnym wellness. Jesteśmy po to, aby pomóc Ci wybrać pobyt Twoich marzeń.

Gdzie wybrać się na wycieczkę w Jesenikach

Planujesz rodzinne wakacje w Jesenikach chcesz zobaczyć jak najwięcej? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Trasy turystyczne poprowadzą Cię przez Narodowy Rezerwat Przyrody Pradziad, gdzie znajdziesz tajemnicze Kamienie Piotra i wejdziesz na górę Pradziad. W Vrbno pod Pradziadem można się bawić na torze bobslejowym. Ciekawym miejscem na jednodniową wycieczkę są Wielkie Losiny, gdzie działa ręcznie robiona papiernia, a w tutejszym zamku można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o procesach czarownic.

Jeśli chcesz mieć widok na krajobraz, udaj się do kamiennej wieży widokowej Złoty Chlum, która znajduje się na wysokości 875 m n.p.m. i jest jedną z atrakcji Jesenik. Bardziej pociąga cię underground? Odwiedź Jaskinie Na Pomezí, gdzie przez cały rok dostępna jest największa „marmurowa” jaskinia w Czechach.

Odwiedź także wyjątkowe bagno Rejvíz, które powstało tysiące lat temu. Można zobaczyć rzadkie gatunki roślin lub Wielkie i Małe Jeziora Mechowe, przez całą okolicę poprowadzi Cię Ścieżka Edukacyjna Rejvíz. Poza tym miejsce to jest idealną bazą wypadową do innych wycieczek np. na Červenohorské siodło czy Ramzovą. Letnie wakacje w Jeseniki są po prostu tego warte.

Jazda na nartach w Jesenikach

Gdy tylko spadnie śnieg, Jeseniki zamieniają się w popularne miejsce na narty. W tym okresie z przyjemnością zapewnimy Państwu zakwaterowanie w pobliżu terenu narciarskiego.

Wiele tutejszych terenów narciarskich nadaje się również dla rodzin z dziećmi i początkujących. Na przykład Ostrużna to gmina, w pobliżu której znajdziesz ponad pięć dobrych terenów narciarskich i tras zjazdowych. Sam JONAS PARK Ostrużna obejmuje nowoczesny park dla dzieci i snow park. Gdzie jeszcze na narty? Okolica oferuje Ski areal Ramzowa, pod Klinem, Kaste Petříkov i Ski areal Branna. Oczywiście można też pojechać bezpośrednio na Pradziada lub do Vrbna pod Pradziadem.

Jeśli chcesz pojeździć z dziećmi na nartach biegowych**, polecamy zmienne zjazdy na łąkach Rejvíz. Bardziej wytrawni narciarze biegowi mogą spróbować tras między torfowiskiem Skřítek a Małą Morawką lub Doliną Bělé.

Pobyty uzdrowiskowe i wellness w Jesenikach.

Naturalnym centrum Jeseników jest miasto Jesenik, a ośrodkiem uzdrowisk w Jesenikach jest pobliskie Uzdrowisko Priessnitza, które powstało w 1822 roku jako pierwszy zakład hydroterapii na świecie. Tutaj możesz zafundować sobie różne kąpiele, okłady i inne zabiegi. Uzdrowisko w Jesenikach słynie również z wyjątkowego balneoparku, a jeśli planujecie tu wycieczkę z dziećmi, warto również zajrzeć do Muzeum Klocków i Zestawów Budowlanych Lego.

Kąpiele i relaks oferuje Termy Losiny w Wielkich Losinach. Wy ogrzejecie się w basenach termalnych, a wasze pociechy pobawią się w brodziku ze zjeżdżalnią i basenie aktywnym z rwącą rzeką. Ale jeśli nie chcesz dojeżdżać, aby odpocząć, wybierz zakwaterowanie z wellness. Co powiesz na beczkowy park termalny, prywatną wannę z hydromasażem lub hotel z własnym centrum wodnym? Pobyt wellness w Jesenikach można połączyć z jazdą na nartach zimą i wędrówkami latem.