Wakacje w północnej Dalmacji

Północna Dalmacja to bardzo popularny obszar turystyczny położony między kurortem Karlobag a przylądkiem Zečevo. Na wybrzeżu Dalmacji Północnej znajduje się czyste morze i piękne żwirowe plaże. Na stałym lądzie można również odwiedzić trzy piękne parki narodowe. Najbardziej znanym z nich jest Park Narodowy Plitvice, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tarasowe jeziora, liczne wodospady i krystalicznie czysta woda sprawiają, że Plitwice są prawdziwym światowym fenomenem. Największe miasta to Zadar i Šibenik, gdzie znajduje się wiele zapierających dech w piersiach zabytków, w tym katedra św. Jakuba w Šibeniku, również wpisana na listę UNESCO. Z Zadaru można łatwo dotrzeć do wysp o oszałamiającej, dziewiczej przyrodzie, takich jak Pag, Ugljan, Dugi Otok, Pasman i Murter.

Ładowanie ofert...

razem 18 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodemDalmacja Północna to malowniczy obszar położony na wybrzeżu Morza Czadyjskiego w Chorwacji. Obszar ten znany jest z pięknych nadmorskich miasteczek, urokliwych wysp, pięknych plaż i Plitwickiego Parku Narodowego. Pobyt w Północnej Dalmacji oferuje odwiedzającym bogate połączenie kultury, przyrody i historii.

Co można zobaczyć i czego doświadczyć podczas wakacji w Środkowej Dalmacji?

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Północnej Dalmacji jest Zadar. To historyczne miasto oferuje fascynującą mieszankę starożytnego i nowoczesnego świata. Zadar słynie z malowniczej starej dzielnicy**, w której znajdują się historyczne zabytki (katedra św. Anastazji czy Forum Romanum).

Innym interesującym miejscem w tej okolicy jest miasto Szybenik, które również znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jego historyczne centrum oferuje wspaniałe średniowieczne uliczki, place i imponującą katedrę św. Jakuba. Zdecydowanie warto poszukać zakwaterowania w pobliżu centrum! Również w pobliżu Szybenika znajduje się Park Narodowy Krka, który słynie z pięknych wodospadów i kaskad wodnych.

Gastronomia północnej Dalmacji jest bogata w świeże owoce morza, oliwę z oliwek, lokalne sery i tradycyjne chorwackie potrawy. Regionalną specjalnością jest "paški sir" - ser z wyspy Pag, który jest popularny ze względu na swój unikalny profil smakowy.

Pobyt w Północnej Dalmacji oferuje odwiedzającym szeroki wachlarz atrakcji i doświadczeń, od zwiedzania zabytków po relaks na plaży i odkrywanie piękna przyrody. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą doświadczyć autentycznej chorwackiej atmosfery i cieszyć się połączeniem kultury, przyrody i relaksu nad morzem.

Odkryj inne obszary Chorwacji, takie jak Środkowa Dalmacja, Riwiera Makarska, Istria lub Kvarner.