Wakacje na chorwackich wyspach

Słoneczne plaże, dziewicza przyroda i nowoczesne ośrodki turystyczne. Ciesz się wspaniałymi letnimi wakacjami na chorwackich wyspach. Pływanie w Morzu Adriatyckim można urozmaicić wycieczkami do atrakcji przyrodniczych lub historycznych. Które wakacje na chorwackiej wyspie ci się podobają?

Ładowanie ofert...

razem 17 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodemMało kto nie cieszyłby się wakacjami z dala od zgiełku wielkiego miasta. Wybierz się na wycieczkę na jedną z chorwackich wysp i ciesz się letnimi chwilami relaksu. Popularne chorwackie destynacje, takie jak Krk, Cres, Hvar czy Korcula oferują piękne plaże i niekończące się atrakcje.

Wakacje na chorwackiej wyspie - gdzie wybrać się na najlepsze plaże?

Linia brzegowa Chorwacji jest niezwykle nierówna. Na Morzu Adriatyckim znajduje się aż 1185 wysp i wysepek. Niektóre z nich stały się popularnymi kurortami turystycznymi. Nic dziwnego. Oferują niekończące się piaszczyste i kamieniste plaże, bogate życie nocne i luksusowe restauracje na wyciągnięcie ręki. Wiele z nich jest także domem dla interesujących zabytków historycznych i przyrodniczych.

W bardziej północnej części kraju warto wybrać się na wyspę Krk, która jest popularna nie tylko ze względu na piękne krajobrazy i doskonałe plaże, ale także ze względu na autostradowe połączenie ze stałym lądem, co ułatwia dojazd samochodem. Inną wyspiarską perełką w północnej Chorwacji jest słoneczna wyspa Pag, która przyciąga nocnym życiem na słynnej plaży Zrće, ale także spokojniejszymi zakątkami czy zabytkowymi miasteczkami.

Dalej na południe można zwiedzić popularną wyspę Korcula. Tutaj można cieszyć się wspaniałą kąpielą w czystym morzu, a wieczorem skosztować regionalnego wina. Nieco dalej odkryjesz wyspę Hvar, jedną z najbardziej tętniących życiem wysp na Adriatyku. Nie przegap wizyty na sąsiedniej wyspie Brač z najwyższym szczytem wysp Dalmacji - Vidovą Górą. Jeśli nie stronisz od wspinaczki, możesz cieszyć się spektakularnymi widokami na morze i chorwackie wybrzeże.