Wakacje w Litomyślu

Zaplanuj wycieczkę do pięknego Litomyśla i zobacz jego ważne zabytki. W słynnym miejscu narodzin kompozytora Bedřicha Smetany zachwyci Cię wpisany na listę UNESCO renesansowy zamek, park Ogrodów Klasztornych lub malowniczy Plac Smetany z łukiem. Wybierz relaksujący pobyt w Litomyślu i ciesz się wyjątkowym doświadczeniem kulturalnym.

Ładowanie ofert...

razem 4 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Litomyšl jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych historycznych miast w Czechach. Jego dominantą jest wspaniały renesansowy zamek, który od 1999 roku znajduje się na liście UNESCO. Jest tu jednak o wiele więcej ciekawych miejsc i atrakcji dla młodszych i starszych.

Zapoznaj się z piękną historyczną architekturą miejsca urodzenia Bedřicha Smetany

Imponujący Zamek Litomyšl zachwyci Cię swoją wspaniałą renesansową architekturą. Jego fasada jest ozdobiona tysiącami wzorów sgraffito, z których każdy jest podobno całkowicie unikalny. Jego historia sięga średniowiecza, ale swój obecny kształt uzyskał w XVI wieku.

Podczas zwiedzania zamku można zajrzeć do autentycznych wnętrz, odwiedzić wystawę sztuki starożytnej lub zajrzeć do piwnic. Na parterze zamku znajduje się wyjątkowa atrakcja - klasyczny teatr rodzinny z 1797 roku ze wspaniałym żyrandolem, który został podarowany teatrowi przez słynnego reżysera Miloša Formana po tym, jak wykorzystał pomieszczenia do nakręcenia nagrodzonego Oscarem filmu Amadeusz.

Zamek jest ważnym centrum kulturalnym miasta, dzięki doskonałej akustyce na drugim dziedzińcu, co roku odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Smetana Litomyšl, na którym występuje wielu międzynarodowych muzyków. Litomyšl to raj dla miłośników muzyki. Na dziedzińcu zamku można również odwiedzić miejsce narodzin ważnego czeskiego kompozytora Bedřicha Smetany, które znajduje się w dawnym browarze zamkowym.

Ale historia nie koncentruje się tylko na zamku, piękna architektura czeka również w historycznym centrum miasta. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od 500-metrowego Placu Smetany, jednego z najdłuższych w Europie Środkowej. Dzięki malowniczym kamienicom z podcieniami można spacerować po placu nawet podczas największej ulewy.

Zobacz także barokowy Kościół Pijarów z wozownią i stajniami. Zieloną oazą w centrum miasta są ozdobne ogrody klasztorne. W letnie dni docenisz wodną zabawę w Plovárna Litomyšl, relaks przez cały rok czeka na Ciebie w basenie miejskim.