Bajkowe wakacje w Jičínie

Gdzie indziej można cieszyć się pobytem jak z bajki niż w malowniczym Jičínie? Zafunduj sobie zasłużony odpoczynek w romantycznym regionie Czeskiego Raju, odwiedź Jaskinię Rumcajsa i odkryj lokacje filmowe w Skałach Prachovskich. Wybierz jeden z pobytów w Jičínie i przeżyj wyjątkową przygodę. Brama Valdicka czeka na Ciebie.

Ładowanie ofert...

razem 4 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Czy kiedykolwiek znalazłeś się w bajce? Podczas pobytu w Jičínie z pewnością tak się poczujesz. To romantyczne miasteczko dostarczy wielu wrażeń nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Dodatkowym atutem jest piękna okolica z wieloma atrakcyjnymi miejscami turystycznymi w pobliżu. Krótko mówiąc, trudno byłoby znaleźć lepsze miejsce na rodzinne wakacje.

Przejdź do bajki i ciesz się pobytem w Jičínie z historią i przyrodą

W Jičínie przyciągnie Cię malownicze historyczne centrum z ciekawymi budynkami, zdominowane przez imponującą Bramę Valdicką z XVI wieku. Z tej 52-metrowej renesansowej wieży roztacza się wspaniały widok na miasto i jego okolice, który jest nagrodą za pokonanie 156 schodów. W odległości krótkiego spaceru od bramy znajduje się kolejny ważny zabytek - Zamek Waldštejn. Odwiedź jego dziedziniec lub zwiedź wystawę lokalnego muzeum.

Dlaczego Jičín nazywany jest miastem bajek? Oprócz corocznego wrześniowego festiwalu, który przynosi wiele radości zarówno młodszym, jak i starszym odwiedzającym, znajdziesz tu na przykład Szewca Rumcajsa i Jaskinię. Nie zapomnij zobaczyć metalowego posągu smoka w centrum miasta.

Aby upewnić się, że Twoje wakacje nie ograniczą się tylko do zwiedzania, możesz obserwować gwiazdy w obserwatorium Jicin. Z kolei aquapark w Hilarion Spa to obietnica wysokiej jakości relaksu. Miłośnicy przyrody docenią malowniczą okolicę, w której warto odwiedzić Czeski Raj ze skałami Prachovské skály.

Można tu odkryć niezwykłe formacje skalne, a także zamki Kost lub Zvířetice lub piękne zamki Sychrov lub Staré Hrady. Nie zapomnij odwiedzić symbolicznego Trosky, który wita każdego, kto przyjeżdża do tego regionu.