Wakacje w Taborze

Miasto Tabor znane jest wielu osobom ze swojej bogatej historii związanej z ruchem husyckim. Dowiedz się o nim więcej i rozkoszuj się atmosferą starożytności, spacerując po zachowanym historycznym centrum miasta z siecią gotyckich uliczek. Zaprowadzą Cię do Ratusza Staromiejskiego otoczonego kamienicami, do fontanny i renesansowej Wieży Ciśnień. Wybierz się też do zoo lub do najstarszego zbiornika wodnego w Europie Środkowej - Jordanii.

Ładowanie ofert...

razem 3 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Tabor to historyczne miasto w południowe Czechy, którego przeszłość jest ściśle związana z husytami. Dlatego można zobaczyć zachowane zabytki i atrakcje, a także szereg atrakcji.

Dzisiaj husyckie miasto ma niezliczoną ilość wspaniałych restauracji, zabytków i atrakcji

Miasto Tabor do dziś zachowało swój historyczny charakter, dzięki czemu można wybrać się na romantyczne spacery po gotyckim centrum z domami ozdobionymi szczytami. Przyciągnie Cię tu stary ratusz z XVI wieku, w którym mieści się Muzeum Husytów z podziemnymi pomieszczeniami. Warto również zobaczyć Renesansową wieżę ciśnień oraz najstarszy zbiornik wodny w Europie Środkowej - Jordan, który ma swoje ramię zaledwie kilka kroków od zabytkowego centrum miasta. Zakończ spacer z ukochaną romantyka bezpośrednio w miejscu zakwaterowania - możesz zafundować sobie kolację we dwoje, odpocząć w [wellness](https: //travelking.pl/wszystko?wellness=tak&tabor=tak) lub spróbować kąpieli piwnej.

Jeśli masz jeszcze czas w Taborze, udaj się do lokalnego Zoo z ponad 300 zwierzętami lub do wodospadu przy zaporze Jordan. Miłośnicy słodyczy i dzieci będą zachwyceni Muzeum Czekolady i Marcepanu, a następnie zabierz swoje pociechy do Muzeum Lego. W Taborze nie będziesz się nudzić ani minuty.