Wakacje w Wielkiej Fatrze

Przeżyj ekscytującą przygodę w dzikiej przyrodzie Wielkiej Fatry. Pofałdowany krajobraz charakteryzujący się długimi dolinami i trawiastymi grzbietami oferuje wiele możliwości wędrówek dla wszystkich miłośników gór. Możesz także połączyć aktywny wypoczynek z relaksem w popularnych Turčianskich Teplicach u podnóża tego pięknego pasma górskiego. Wybierz z naszej szerokiej oferty zróżnicowanych pobytów w Wielkiej Fatrze i zafunduj sobie wakacje dostosowane do Twoich potrzeb.

Ładowanie ofert...

razem 4 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Słowackie góry Wielka Fatra oferują wspaniałe możliwości wędrówek o każdej porze roku. W porównaniu z Małą Fatrą czy Tatrami, region ten jest nieco zapomniany przez turystów, dzięki czemu można tu cieszyć się spokojnymi spacerami z dala od tłumów.

Długie grzbiety i malownicze doliny Wielkiej Fatry oczarują niejednego miłośnika przyrody

Tutejsza przyroda jest jednym słowem piękna. Dzięki stromym grzbietom i głębokim dolinom, podczas górskich wędrówek można podziwiać niezrównane widoki. Trawiaste wzgórza lub masywne skalne szczyty górują nad zielonymi dolinami. Znajduje się tu również wiele interesujących zjawisk naturalnych, takich jak wodospady i jaskinie krasowe.

Każdy miłośnik wspinaczki górskiej będzie zachwycony wieloma oznakowanymi szlakami turystycznymi, które prowadzą na same szczyty. Najwyższym szczytem Wielkiej Fatry jest Ostredok (1 596 m n.p.m.), którego przejście jest jednym z najpopularniejszych celów podróży, zwłaszcza ze względu na fascynujący widok na Małą i Wielką Fatrę, Tatry Zachodnie i Niskie czy Góry Choczańskie. W południowej części gór można podziwiać Jaskinię Harmanecką, która szczyci się piękną, jasnobiałą dekoracją naciekową.

Zimą docenisz doskonałe warunki do jazdy na nartach, na przykład w ośrodkach narciarskich Donovaly, Jasenská dolina lub Malinô Brdô.

Wielka Fatra wzbogaci Cię również kulturowo. Nie tylko miłośnicy historii mogą odwiedzić Blatnicki Zamek, który wznosi się na stromym szczycie Plešovice. Śladami przeszłości można również podążać do Zamku Sucjan lub Zamku Sklabiňa. Nie można pominąć zabytku UNESCO Vlkolínec. Ciesz się bajkowym relaksem u podnóża gór w Turčianskich Teplicach.