Urlop w Libercu

W mieście w pobliżu Gór Izerskich setki turystów codziennie podziwia wspaniały renesansowy ratusz, domy Valdštejna i cenną architektonicznie Regionalną Bibliotekę Naukową. Obowiązkowa jest również wizyta w zoo w Libercu z rzadkimi białymi tygrysami, od których pochodzi nazwa miejscowej drużyny hokejowej. Nie przegap Ještěd z nadajnikiem górskim i parkiem wodnym.

Ładowanie ofert...

razem 10 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?



Gdy mowa o Libercu, wielu osobom przychodzą na myśl białe tygrysy z tutejszego zoo, neorenesansowy ratusz czy pobliska góra Ještěd z kultowym nadajnikiem. Ale w tym niezwykle ciekawym turystycznie mieście w północnych Czechach możesz doświadczyć znacznie więcej. Jedź na wakacje do Liberca i przekonaj się sam.

Do Liberca po zabytki, miejsce turystyczne i do aquaparku

Niezależnie od tego, czy wybieracie się do Liberca na zwiedzanie miasta, czy na wycieczki do pobliskich Jizerskich gór, na pewno nie będziecie się tu nudzić. Do najpopularniejszych celów wycieczek należy góra Ještěd (1012 m n.p.m.), na którą prowadzą liczne szlaki turystyczne. Ale na Ještěd można też dostać się najstarszą czynną kolejką linową w Czechach. Zimą wybierz się w Góry Izerskie na pobyt na nartach. Idealne rodzinne wakacje na nartach można spędzić w pobliżu Liberca w kilku najlepszych ośrodkach narciarskich, na przykład w Bedřichovie, Ještědzie lub Tanvaldské Špičák.

W samym Libercu warto wybrać się nie tylko do wspomnianego już zoo, ale również do ogrodu botanicznego. Wybierz się z dziećmi do centrum nauki i rozrywki iQlandia lub Centrum Babylon z aquaparkiem, rozrywką park i największy labirynt luster w Europie. Jeśli lokalny park wodny to za mało, aby się zrelaksować, udaj się do centrum odnowy biologicznej bezpośrednio w miejscu zakwaterowania.