Urlop w Lądek Zdrój

Polskie Uzdrowisko w Lądku Zdroju ma bogatą 750-letnią tradycję i jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie. Odkryj moc lokalnych źródeł leczniczych podczas kąpieli pod ozdobną kopułą spa. Zasłużony relaks kontynuowany jest podczas spaceru po zadbanych parkach lub okolicznych wzgórzach.

Ładowanie ofert...

razem 1 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Miasto Lądek Zdrój w Polsce jest znane jako najstarsze uzdrowisko w Europie. Miejscowe uzdrowisko Wojciech powstało tu już w 1680 roku i do dziś jest otwarte dla kuracjuszy i gości. Z zabiegów uzdrowiskowych i odnowy biologicznej można korzystać tutaj nawet bez dalekiej podróży – miasto uzdrowiskowe znajduje się tuż przy granicy z Republiką Czeską.

Uzdrowisko z wielowiekową tradycją

Centrum uzdrowiskowe miasta Lądek Zdrój to Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech, który został zbudowany pod koniec XVIII wieku na wzór łaźni tureckiej. Łatwo go rozpoznać z daleka po pięknej neobarokowej kopule, pod którą wewnątrz budynku znajduje się okrągły basen z marmuru. Ciesz się leczniczą kąpielą w wodzie mineralnej zawierającej radon. Pomaga głównie przy stwardnieniu tętnic lub braku krwi w organizmie. Ale możesz tu także skorzystać z innych zabiegów, takich jak okłady błotne lub tlenoterapia.

Po relaksie w łaźniach termalnych warto wybrać się na relaksujący spacer po pobliskim parku zdrojowym. W jego sąsiedztwie znajduje się również arboretum zasadzone w formie parku leśnego. Na powierzchni 2,03 ha, podczas spacerów towarzyszyć Ci będzie ponad 250 gatunków rodzimych i egzotycznych roślin. Pobliskie Złote Góry lub Śnieżnik za czeską granicą skuszą Cię na porządną wędrówkę, a zimą nawet na narciarstwo.