Urlop w czeskich Górach Orlickich

Zrelaksuj się na łonie pięknej przyrody Gór Orlickich. Obszar chronionego krajobrazu usiany jest szlakami pieszymi i rowerowymi, a zimą trasami do narciarstwa biegowego. Wędrując po górach odkryjesz wiele bunkrów artyleryjskich.

Ładowanie ofert...

razem 13 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Góry Orlickie to idealne miejsce na wypoczynek dla tych, którzy lubią spokojne i niezakłócone wycieczki bez tłumów turystów. Znajdziesz tu niezliczoną ilość stoków i tras biegowych oraz piękny krajobraz z atrakcjami historycznymi i przyrodniczymi ukrytymi w głębokich lasach. Jeśli i Ty szukasz tajemniczych i nieodkrytych miejsc dla turystów, Orlickie Góry to idealne miejsce na kolejny urlop!

Co warto zobaczyć w Górach Orlickich?

Góry Orlickie, które stanowią część granicy z Polską, swoją nazwę zawdzięczają przepływającej przez nie rzece Orlice. Choć szczycą się piękną przyrodą, wciąż są stosunkowo pomijane przez turystów, dzięki czemu można tu cieszyć się ciszą i prywatnością. Cały teren poprzecinany jest gęstą siecią szlaków pieszych i rowerowych, które prowadzą np. na najwyższy lokalny szczyt Wielka Desztna (1115 m n.p.m.), do Zamku Potštejn czy też lokalny rarytas w postaci *bunkrów artyleryjskich * (tzw. rzepaku), które zostały zbudowane w ramach fortyfikacji czechosłowackich w latach 1935–1938.

Zimą piękno pasma górskiego można odkrywać na nartach biegowych podczas wycieczek licznymi i przygotowanymi trasami biegowymi. Jeśli byłeś w Górach Orlickich na pobyt na nartach, wybierz się na stoki Skicentrum Deštná w Górach Orlickich, ośrodek narciarski Farský wzgórze lub ośrodek narciarski Říčky. O każdej porze roku, po dniu spędzonym w górach, można zrelaksować się w jacuzzi lub saunie. Dlatego wybierz pobyt z centrum wellness bezpośrednio w miejscu zakwaterowania.