pobyty na północnej Morawie

Odkryjcie historyczny Ołomuniec, Ostrawę lub Šumperk, odwiedźcie zamek Bouzov i wyruszcie na podbój Jeseników – krótko mówiąc, ciesz się wakacjami na Morawach Północnych, gdzie czekają na Ciebie aktywne i relaksujące pobyty.

Ładowanie ofert...

razem 58 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Morawy Północne zachwycą Cię różnorodnością krajobrazów i zabytków. Za głębokimi lasami i wzgórzami udaj się w Beskidy lub równie urocze Jeseniki, a z zabytkami techniki, które szanują górniczy charakter miasta, kieruj się do Ostrawy. Dziesiątki możliwości wycieczek i liczne szlaki turystyczne uprzyjemnią urlop, a zimą jazda na nartach, którą można połączyć z relaksem w wellness lub spa.

Jak wybrać pobyt na Morawach Północnych?

Każdy może naprawdę cieszyć się pobytem na Morawach Północnych dzięki niezliczonym możliwościom uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, a zimą w ośrodkach narciarskich. Spodoba Ci się na rodzinnym wakacjach z dziećmi, ale także jeśli należysz do grona prawdziwych miłośników wygody i luksusu. Gwarancją wysokiej jakości zakwaterowania jest nasza etykieta "Osobiście zweryfikowane".

Możesz także wybrać się na Morawy Północne, jeśli chcesz odpocząć w spa. Znajduje się tu słynne Uzdrowisko Priessnitza ukierunkowane na leczenie układu sercowo-naczyniowego i dróg oddechowych. Możesz zafundować sobie swoje ulubione zabiegi.

Wiele hoteli i pensjonatów szczyci się własnym centrum odnowy biologicznej, do którego będziesz mieć dostęp w cenie. Jest w nich basen, ale będzie można też zrelaksować się w jacuzzi lub saunie. Specjalnością niektórych obiektów noclegowych są łaźnie piwne, w których oprócz relaksu można wypić kufel piwa.

Gdzie wybrać się na wycieczkę po północnych Morawach?

Lokalne obszary chronione z przyjemnością odkryją przed Tobą całe swoje naturalne piękno podczas wędrówki. W CHKO Beskidy można zdobyć Łyskie Góry (1324 m n.p.m.) i odkryć zabytki wokół Góry Radhošť. Nad CHKO Jeseníky wznosi się wzgórze Pradziad (1491 m n.p.m.) lub znana Karlowa Studzienka.

Miasto Štramberk z dominantą w postaci wieży Štramberská Trąbka oczaruje Cię swoją malowniczością. Tutaj koniecznie trzeba spróbować miejscowego specjału - słodkich sztramberskich pierników.

Nad miastem Ołomuniec góruje barokowa kolumna Świętej Trójcy na Horní náměstí, która została wpisana na listę *zabytków UNESCO * od 2001. Warte odwiedzenia są także zamek, ratusz z zegarem astronomicznym oraz zoo.

Trzecie co do wielkości miasto w Czechach, Ostrawa, kojarzone jest głównie z górnictwem. Dzięki niemu można zobaczyć różne zabytki techniki w mieście, obszar Dolne Vítkovice, muzeum górnictwa Landek Park czy hałdę Ema, z której można podziwiać fascynujące widoki na okolicę.

Możesz również zainspirować się naszym artykułem Co robić we dwoje lub z rodziną podczas weekendu w Beskidach?.