Wakacje w Ostrawie

Miasto słynnych kopalń zaskoczy swoim pięknem niejednego turystę. Pospaceruj uliczkami historycznego centrum, poznaj historię górnictwa podczas zwiedzania narodowego zabytku kultury Dolu Michał lub spraw sobie i dzieciom radość odwiedzając Zoo i Ogród Botaniczny lub Dino Park.

Ładowanie ofert...

razem 1 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Ostrawa to znane miasto przemysłowe położone na północnych Morawach w pobliżu granicy z Polską. Choć charakter miasta nadal w dużej mierze kształtowany jest przez przemysł, można tu również zwiedzić szereg cennych zabytków i ciekawych atrakcji. Ale jeden dzień na pewno nie wystarczy, aby je poznać - wybierz się więc na pobyt do Ostrawy i poznaj wszystkie uroki miasta.

Czego doświadczysz w Ostrawie?

Trzecie co do wielkości miasto Republiki Czeskiej przyciąga turystów szeregiem atrakcji związanych z górnictwem. Wybierz się na wycieczkę do Landek Park - największego muzeum górnictwa w Czechach lub do narodowego zabytku kultury Kopalnie Michała. Jeśli interesuje Cię historia górnictwa, powinieneś również wybrać się na wycieczkę po dawnej strefie przemysłowej Dolne Vítkovice. Jeśli planujesz rodzinny pobyt w Ostrawie, zabierz swoje dzieci do miejscowego Zoo i DinoParku. Obowiązkowe przystanki w centrum to ratusz ostrawski i wieża widokowa, z której jak na dłoni widać Ostrawę i jej okolice.