Urlop i pobyty na Słowacji

Łatwo jest ekscytować się wakacjami na Słowacji. W końcu gdzie indziej można znaleźć tyle piękna przyrody i bogactwa kulturowego, jak nie w krainie janosickiej, tatrzańskich szczytach i pierogach z bryndzą. Wakacje w słowackich górach świetnie sprawdzają się również latem, kiedy pokonasz wysokogórskie autostrady, a potem zrelaksujesz się w strefie wellness.

Ładowanie ofert...

razem 150 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Pobyt bardzo nam się podobał, zdecydowanie następnym razem zostalibyśmy dzień dłużej. Największą zaletą pensjonatu Quatro jest niewątpliwie fakt, że znajduje się on w bliskiej odległości od basenu termalnego. Eliminuje to zmartwienia związane z koniecznością dojazdu samochodem lub długim spacerem, co może być dużym plusem dla osób starszych lub rodzin z dziećmi. Podobało nam się również śniadanie z urozmaiconym wyborem dań. Zdecydowanie możemy polecić miasto Stupava i jego piękny park.”

Nikola Pecková
Nikola Pecková
Zespół ds. sprzedaży


Tatry to nie jedyne miejsce warte odwiedzenia. Miłośnicy przyrody i turystyki również znajdą swoją drogę na Orawie lub w Słowackim Raju. Słynne są tutejsze drewniane drabinki, czyste strumienie i wodospady. Naturalne piękno oferuje również popularny region Liptov, gdzie w ramach wycieczek można odwiedzić Liptovską Marę lub kilka parków wodnych.

Kąpiele termalne i relaks na Słowacji

Południowa Słowacja to region pełen źródeł termalnych i naprawdę można tu wybierać spośród uzdrowisk termalnych. Do najczęściej odwiedzanych należą Podhajska, Dunajska Środa, Wielki Meder lub Komarno. Czekają na Ciebie wylegiwanie się w basenach z ciepłą wodą, sauny i piękne spacery.

Jeśli chcesz zafundować sobie coś ekstra na wakacjach, oferujemy również pobyty z zabiegami lub hotele bezpośrednio połączone ze spa, dzięki czemu możesz iść na basen z pokoju w szlafroku prosto w strój kąpielowy. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na Słowację do termalnych żródeł w celu relaksu, czy też skorzystania z leczniczej mocy źródeł, docenisz również opcję śniadania, obiadokolacji lub pełne wyżywienie. W ofercie są także popularne pobyty uzdrowiskowe dla seniorów.

Historyczne i kulturowe atrakcje Słowacji

Podróżuj po Słowacji i odkryj piękno lokalnych tradycji ludowych i zabytków. Gdzie zacząć? Idealnym punktem wyjścia jest stolica Bratysława, nie można przegapić imponującego Zamku Spiskiego, wpisanego na listę UNESCO. O tradycjach można się wiele dowiedzieć w skansenie Vlkolínec lub w Pieninach, gdzie nie można przegapić spływu Dunajcem tratwą.