Urlop w słowackich górach

Po niezapomniane wrażenia nie trzeba jechać daleko. Wysokie i Niskie Tatry lub Mała Fatra oferują nieskończoną ilość wycieczek, doskonale oznakowane trasy i komfortowe zakwaterowanie, które starannie wybieramy dla Ciebie.

Ładowanie ofert...

razem 88 oferty


Słowackie góry co roku przyciągają tysiące turystów (nie tylko) z całej Europy i nic dziwnego. Nietkniętej przyrody, wysokich szczytów górskich z jeziorami, kozicami i setkami kilometrów dobrze oznakowanych szlaków turystycznych zazdrości nam wiele krajów. Jeśli więc wybierasz się na letnie wczasy w górach na Słowacji, licz na długie i łatwe wędrówki piesze lub rowerowe, wiele ciekawych przystanków i restauracji, a przede wszystkim fantastyczne widoki na rozległą okolicę.

Zimą można tu również wybrać się na doskonały pobyt narciarski. Słowackie ośrodki narciarskie słyną z doskonale przygotowanych stoków z nowoczesnymi wyciągami i kolejkami linowymi, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie. Miłośnicy biegania na nartach będą mogli skorzystać z setek kilometrów przygotowanych tras biegowych na terenie Słowacji.

Które słowackie góry warto odwiedzić?

Warto odwiedzić Orawę nie tylko dla zimowej zabawy, ale także latem dla wędrówek po pięknej okolicy. Znajduje się tu popularne wzgórze Kubínska hoľa (1 346 m n.p.m.), na które można się wspiąć lub latem wjechać kolejką linową na jego szczyt. W dół można zjechać na wypożyczonych skuterach górskich lub trójkołowych.

Mniej znane, ale nie mniej piękne są Javorníky góry przy granicy z Czechami. Można tu cieszyć się boskim spokojem i wędrować po plątaninie szlaków turystycznych, które prowadzą do Wielkiego i Małego Jawornika. Zimą koniecznie zabierz ze sobą narty lub narty biegowe, na pewno przydadzą się na tutejszych stokach.

Tatry zdecydowanie wyróżniają się wśród słowackich gór. Możesz odwiedzić zarówno piękne Tatry Niskie z najlepszymi ośrodkami narciarskimi na Słowacji, jak i urzekające Tatry Wysokie z najwyższym szczytem Gerlachovský štít (2 654,4 m). Na zachodzie znajdziemy rozległe kwitnące łąki i wysokie szczyty Tatr Bielskich. Komfort gwarantują tutejsze hotele, z których wiele oferuje także opcję pobyt wellness.