Urlop w Alpach

Dlaczego warto wybrać się na wakacje w Alpy? Piękna przyroda, malownicze miasteczka pośród górskich szczytów i narciarstwo alpejskie mogą skusić. Z Travelking zobaczysz austriackie i włoskie Alpy, nocleg zwykle obejmuje śniadanie lub obiadokolację oraz dodatek w postaci dostępu do basenu lub karty regionalnej itp.

Ładowanie ofert...

razem 34 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Bardzo podobał nam się nasz pobyt pomimo złej pogody. Personel hotelu był bardzo miły i łatwo porozumieliśmy się po angielsku. Wszystko, co mieliśmy w pakiecie, zostało nam zaoferowane od razu. Pokój był absolutnie wystarczający, czysty i wygodny. Balkon był miłym bonusem. Największą atrakcją było zdecydowanie jedzenie - naprawdę wszystko nam smakowało i było tak dużo jedzenia, że prawie nie mogliśmy wszystkiego zjeść. Główną rzeczą, którą wykorzystaliśmy z pakietu, była karta rabatowa SommerCard, która zapewniła nam bezpłatny wstęp do wielu miejsc. A największe doświadczenie? Zdecydowanie Grossglockener Hochalpenstrasse, wysokogórska droga. :)”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Zespół marketingowy


Gdzie jechać latem w Alpy? Możesz wspinać się po górach lub szukać atrakcji przyrodniczych i kulturowych. Na uwagę zasługuje obszar tzw. komory solnej, gdzie znajduje się ponad 20 jezior polodowcowych, np. Jezioro Hallstatt, Grundlsee czy Mondsee. Część komory solnej została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Alpy są pełne pięknych wodospadów, z których największym jest Wodospad Krimmel, a inne można zobaczyć w Wąwozie Lichtenstein, który jest jednym z najdłuższych i najgłębszych wąwozów w Alpach.

W austriackich Alpach znajduje się kilka parków rozrywki z atrakcjami linowymi dla dzieci, a cała rodzina doceni kąpiel w naturalnych basenach w środku czystej przyrody.

Relaks w Alpach

Można też pojechać w Alpy, żeby się zrelaksować. Możesz wybrać pobyt wellness w Alpach gdzie w cenie pakietu jest dostęp do basenu, sauny lub jacuzzi, a nawet masaż. Relaks z widokiem na ośnieżone szczyty brzmi wspaniale!

Możesz także wybrać się na odnowę biologiczną na własną rękę podczas wakacji, ponieważ w Alpach jest kilka popularnych uzdrowisk termalnych. Tuż obok ośrodka narciarskiego Flachau znajdziesz łaźnie termalne Amadé, popularne są również łaźnie termalne Bad Ischl lub Terme di Comano we Włoszech.

Najlepsze narty tylko w Alpach

Setki kilometrów tras na dużych terenach narciarskich, jazda na lodowcach i freestyle snow parki, taka jest zima w Alpach. U nas znajdziesz pobyty bezpośrednio na stoku, z darmowym skibusem lub ze zniżką na skipass. Najlepiej połączyć narty z wellness** i cieszyć się najlepszymi wakacjami w górach.

Gdzie jeździsz najlepiej na nartach? Słynne regiony Austrii to Kaprun, Tauplitz, Flachau, Ramsau i Dachstein West. We Włoszech dominują Dolomity Superski, a inne najczęściej odwiedzane kurorty to Val di Fiemme, Val di Fassa, Marrilleva/Folgarida czy Monte Bondone.

Alpy są odpowiednim miejscem na jazdę na nartach nawet dla rodzin z dziećmi. Na przykład w Ramsau am Dachstein - Rittisberg, arena Zillertal, ale także w wielu innych ośrodkach narciarskich na dzieci czekają zabawne szkółki narciarskie i parki narciarskie. Albo pojechać w Dolomity. W Paganella Ski we Włoszech są najlepsze warunki dla dzieci.