Wakacje w Posázaví

W Posázaví z pewnością nie czeka na Ciebie nuda. Piękna, świeża przyroda zachęca do spacerów na świeżym powietrzu i relaksu nad wodą, więc wakacje w regionie Hochů od rzeki Beaver zachwycą żeglarzy, rowerzystów i turystów pieszych. Więc który pobyt w Posázaví Cię przyciągnie?

Ładowanie ofert...

razem 5 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Piękna okolica wzdłuż rzeki Sázava jest bardzo popularna wśród turystów pieszych, rowerzystów i żeglarzy. Słynny region turystyczny Posázaví znajduje się na granicy Wysoczyzny i Czech Środkowych. Przyciąga wszystkich miłośników przyrody i kultury do niezliczonych różnorodnych miejsc turystycznych.

Posázaví - idylliczne miejsce do aktywnego wypoczynku

W tym regionie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli kochasz przyrodę, będziesz cieszyć się tutejszym malowniczym krajobrazem i spacerami po spokojnych szlakach. Warto wybrać się na przykład na górę Velký Blaník, z którą wiąże się legenda o ukrytych rycerzach gotowych pomóc Czechom w razie niebezpieczeństwa. Legendarny szczyt otoczony jest Ochronionym Obszarem Krajobrazowym Blaník, który jest najczęściej odwiedzanym rezerwatem przyrody w Czechach.

Ciekawe przeżycia czekają również w rezerwacie przyrody Stvořidla, który zachwyci zwłaszcza fanów Jaroslava Foglara, który w zatoce Slunečná osadził historie Chłopców znad Bobru. Będziesz podążać śladami swoich bohaterów z dzieciństwa. Nostalgiczna będzie również przejażdżka lokalną drogą zwaną Posázava Pacific.

Odwiedzając Posázaví, nie można przegapić doświadczeń kulturalnych. Wzdłuż Sázavy rozsianych jest wiele zamków, zameczków i historycznych miasteczek. Nie można pominąć majestatycznej rezydencji Czech Šternberk, która wznosi się na kamiennej ostrodze. Można również odwiedzić zamki Konopiště i Jemniště lub wyjątkowy klasztor Sázava.

Odkryj także ważne miasta regionu, takie jak Ledeč nad Sázavou z romantycznym zamkiem, Týnec nad Sázavou z romańską rotundą lub magiczne Průhonice z kwitnącym parkiem krajobrazowym.