Wakacje w Holandii

Udaj się do krainy tulipanów, aby poznać bogatą historię, nowoczesną kulturę miejską i słynną sztukę.

Ładowanie ofert...

razem 1 oferty


Kraj pełen kontrastów, pachnący tulipanami i smakujący pysznym serem. Oto Holandia. Kraj położony nad brzegiem Morza Północnego w północno-zachodniej Europie. Przyciąga turystów swoją historią, przyrodą i atrakcjami kulturalnymi. Odkryj, jakie skarby kryją się poza jej granicami w kraju, który wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w rankingach jakości życia.

Do Holandii po kulturę, doświadczenia i tulipany

Holandia, czasami błędnie nazywana Holandią lub Niderlandami, ma wiele miejsc wartych odkrycia. Na liście miejsc docelowych zdecydowanie powinien znaleźć się Amsterdam. Stolica słynie z niepowtarzalnej atmosfery. Ludzie jeżdżą na rowerach, łodzie pływają po miejskich kanałach, a wąskie domy tworzą romantyczną scenerię. Wędrując po mieście warto zawędrować do Rijksmuseum czy Domu Anne Frank.

Choć Amsterdam jest najczęstszym celem zagranicznych turystów, Holandia ma do zaoferowania znacznie więcej. Na przykład, istnieje wiele romantycznych miejsc na wakacje dla par. Popularne atrakcje obejmują niekończące się łąki tulipanów i kwitnące parki, zwłaszcza w słynnym mieście Keukenhof lub między Lejdą a Haarlem. Aby poznać historię holenderskiego rzemiosła i podziwiać wiatraki, warto udać się do Zaanse Schans, tuż za Amsterdamem.

W Holandii nie brakuje morza. Na 60 kilometrach wybrzeża można zrelaksować się na piaszczystych plażach, a jeśli jesteś odporny, możesz nawet pływać w chłodniejszym Morzu Północnym. Najczęściej odwiedzanym miejscem wzdłuż wybrzeża jest port w Hadze, siedziba holenderskiego króla, rządu i parlamentu. Inne główne miasta, o których warto wspomnieć, to Rotterdam. Największy port w Europie, który zadziwi Cię swoją nowoczesną architekturą.

Park Narodowy Hoge Veluwe lub wydmy De Höge Veluwe są warte odwiedzenia ze względu na ich naturalne piękno. Lokalny krajobraz jest poprzecinany setkami ścieżek rowerowych, które obiecują niesamowite wrażenia dla wszystkich entuzjastów jazdy na rowerze. Warto więc wybrać zakwaterowanie z wypożyczalnią rowerów lub przechowalnią rowerów. Holandia jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje, ponieważ oferuje coś dla każdego.