Urlop w Kutna Hora

Kutna Hora co roku przyciąga tysiące turystów do odwiedzenia zabytkowego miasta z zabytkami UNESCO. Ossuarium z wyjątkową dekoracją z ludzkich kości jest zdecydowanie jednym z najczęściej odwiedzanych. Następnie udaj się na przykład do Kamiennego domu i zatrzymaj się po drodze w jednej z wielu pięknych kawiarni i restauracji.

Ładowanie ofert...

razem 2 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Miasto Kutna Hora w środkowych Czechach zaprasza do zwiedzania zabytków, dzięki którym miasto zostało wpisane na prestiżową Listę UNESCO. I jesteśmy pewni, że jest ich tak dużo, że nie wystarczy czasu, aby je odwiedzić nawet na cały dzień! Dlatego wybierz się do Kutnej Hory na pobyt pełen zwiedzania i lokalnej kuchni. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego noclegu.

Co zwiedzić w Kutnej Horze i Czechach Środkowych?

Najważniejszym zabytkiem Kutnej Hory jest niewątpliwie majestatyczny Kościół św. Barbary. Ossuarium w pobliskiej Sedlicy także przyciąga tłumy turystów, więc nie zapomnij wcześniej zarezerwować wstępu. Możesz zobaczyć wyjątkową dekorację - zwłaszcza żyrandol i dekorację sufitu - wykonaną z ludzkich kości. Kamienna fontanna, kolumna morowa, kościół św. Jana Nepomucena i wiele innych perełek.

Poznawanie zabytków umili romantyczne spacery po historycznym centrum oraz odpoczynek w jednej z licznych kawiarni czy winiarni. Nic więc dziwnego, że Kutna Hora jest jednym z wielu czeskich miast, do których warto wybrać się na romantyczny pobyt.

Na wspaniały wypoczynek wybierz się do pobliskiego miasta Poděbrady (29 km od Kutnej Hory), które słynie z spa, w Centralnej Cyganeria. Atrakcją wielu tutejszych hoteli i pensjonatów jest również kąpiel piwna związana z piciem piwa, którą również można się delektować.