Pobyt w Beskidach Cieszyńskich

Dziewicza kraina pełna głębokich dolin, bujnych rzek i pięknych widoków. To właśnie Beskid Cieszyński, region położony w północno-wschodniej części Moraw i Śląska. To piękne naturalne miejsce zachwyci każdego, kto chce uniknąć tłumów turystów na wakacjach. Wybierz pobyt w Beskidzie Cieszyńskim i ciesz się bliskością czystej przyrody oraz wieloma ciekawymi zakątkami.

Ładowanie ofert...

razem 3 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Beskid Cieszyński lub Śląski położony jest we wschodniej części Czech, tuż przy granicy z Polską i Słowacją. Ta wyjątkowa oaza spokoju zachwyci wszystkich miłośników przyrody, którzy chcą uniknąć tłumów na wakacjach. Chociaż to pasmo górskie czasami gubi się w cieniu bardziej popularnych Beskidów Morawsko-Śląskich, z pewnością ma coś do zaoferowania. Od wiosny do zimy.

Chcesz dać się skusić dziewiczej przyrodzie Beskidu Cieszyńskiego?

Ogromną zaletą Beskidu Cieszyńskiego jest różnorodność regionu, dzięki której odnajdą się tu zarówno turyści piesi, rowerzyści, narciarze, jak i ci, którzy szukają miejsca na relaks nad wodą. Niezależnie od tego, czy szukasz aktywnego wypoczynku, czy relaksu, dziewicza przyroda najbardziej wysuniętego na wschód regionu Czech spełni Twoje oczekiwania dotyczące wspaniałych wakacji.

Niekończące się łąki z górskimi kwiatami, głębokie lasy i niezrównane widoki. Wszystko to czeka na Ciebie podczas wycieczki po cieszyńskiej wsi. Dodaj do tego atrakcje turystyczne, takie jak wieże widokowe lub schroniska górskie z przekąskami, a nie zabraknie Ci doskonałości.

Warto wybrać się na przykład na najwyższy punkt - Wielka Czartoria z wieżą widokową, z której przy sprzyjających warunkach widać aż Tatry. Dzieciom i dorosłym spodoba się ścieżka edukacyjna Rycerska ścieżka edukacyjna, która prowadzi wokół Wielkiej Czantorii i przypomina starożytną legendę o śpiącej armii we wnętrzu góry. Innym ciekawym miejscem pod względem geograficznym jest Trojmezí na Hrčavie, gdzie spotykają się granice Słowacji, Czech i Polski.

Zapoznaj się z wyjątkową historią i świętami folklorystycznymi

Unikalna przyroda to nie wszystko, co ma do zaoferowania ten osobliwy region. Lokalne imprezy folklorystyczne są również wspaniałym doświadczeniem, przypominającym tradycje ludowe i celebrującym życie.

Znajdziesz tu również atrakcyjne miasta i wioski, które kryją w sobie bogactwo zabytków. Odwiedź najbardziej wysunięte na wschód czeskie miasto Jablunkov z malowniczym zabytkowym rynkiem i renesansowym kościołem.

Rozrzucone po całym regionie Beskidu Cieszyńskiego są romantyczne drewniane kościoły, które dodają autentycznej atmosfery krajobrazu. Cyryla i Metodego w malowniczej miejscowości Hrčava.