Urlop w czeskich Karkonoszach

Słońce wschodzi, a najwyższe czeskie szczyty majestatycznie wznoszą się nad znanymi kurortami górskimi. Cieszysz się wspaniałym zakwaterowaniem w Karkonoszach z obiadokolacją. Zastanawiasz się, czy dzisiejszy dzień będzie obejmował wędrówki, jazdę na nartach lub relaks w strefie wellness.

Ładowanie ofert...

razem 51 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Karkonosze – to przede wszystkim setki kilometrów oznakowanych szlaków turystycznych prowadzących przez dziewiczą przyrodę, a zimą raj dla narciarzy, snowboardzistów i narciarzy biegowych. Aktywne wakacje zostaną wzbogacone wizytą w znanych schroniskach górskich, niezliczonymi parkami adrenalinowymi, a przede wszystkim degustacją lokalnych specjałów.

Jak wybrać najlepszy nocleg w Karkonoszach?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się w najwyższe czeskie góry z rodziną czy we dwoje, zawsze dobrze jest zadbać o jedzenie podczas wakacji. Jeśli chcesz aktywnie spędzić pobyt, z pewnością przyda ci się każdego ranka wzmocnienie się obfitym śniadaniem. Z pobytem z niepełnym wyżywieniem możesz też codziennie wracać z wycieczek bezpośrednio na ciepły i pożywny obiad.

Oprócz pieszych wędrówek w Karkonoszach można uprawiać inny popularny sport - jazdę na rowerze. Wybierz hotel z możliwością przechowalni rowerów lub bezpośrednio z wypożyczalnią rowerów i poznaj lokalne świetnie oznakowane ścieżki rowerowe.

Zimą Karkonosze znów są bardzo popularne dzięki ośrodkom narciarskim. Doskonale przygotowane stoki i nowoczesne wyciągi tutejszych ośrodków można dziś porównać do najlepszych w Europie. A przy ich doskonałym przygotowaniu, długości nie można pominąć tutejszych tras biegowych prowadzących przez urzekającą przyrodę.

Po całym dniu wspinaczki górskiej, pieszych wędrówek i jazdy na nartach nie ma nic lepszego niż powrót do hotelu i relaks. Dlatego najlepiej odwiedzić hotelowe wellness i zrelaksować się w jacuzzi, saunie lub przy masażu.

Gdzie wybrać się na najlepsze wakacje w Karkonoszach?

Centrum kultury i sportu to oczywiście Harrachov. Oprócz wielu wysokiej jakości obiektów noclegowych i ośrodków narciarskich, znajdziesz tu także Muzeum Narciarstwa i Muzeum Górnictwa, Tor bobslejowy o długości 1 km oraz Mosty dla skoczków narciarskich , gdzie regularnie odbywają się zawody w skokach przez przeszkody.

Innym popularnym celem turystów jest Szpindlerowy Młyn w Karkonoskim Parku Narodowym. Znajdziesz tu nie tylko doskonałe restauracje i bary, ale także słynne ośrodki narciarskie, Muzeum Lego i aquapark.

Jeśli planujesz wspiąć się na najwyższą czeską górę Śnieżkę (1603 m n.p.m.), najpierw udaj się na Pec pod Śnieżką, skąd na szczyt prowadzi szlak turystyczny. Na Śnieżce podziwiaj panoramiczne widoki na czeskie i polskie góry i wyślij pocztówkę z najwyższego oddziału Poczty Czeskiej.