Wakacje na wyspie Krk

Trudno byłoby znaleźć piękniejsze miejsce na relaksujące letnie wakacje. Wyspa Krk na Morzu Adriatyckim podbije Twoje serce. Czekają tu na Ciebie rozległe plaże, lazurowe morze, ale także ciekawa historia. Wybierz jeden z pobytów na wyspie Krk i rozpocznij wakacje pełne słońca, dobrego jedzenia i wysokiej jakości wypoczynku.

Ładowanie ofert...

razem 3 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodemPiękne, długie plaże, renomowane kurorty z mnóstwem restauracji i hoteli oraz spokojna przyroda z dala od tłumów. Wszystko to może zaoferować wyspa Krk. Znajduje się ona w Zatoce Kvarner i jest największą wyspą Adriatyku. Od wielu lat jest atrakcyjnym miejscem na beztroskie letnie wakacje.

Pobyt na wyspie Krk - idylliczne letnie wakacje w pięknej przyrodzie

Wyspa Krk jest popularna nie tylko ze względu na bogate możliwości rozrywki, ale także ze względu na łatwą dostępność. Jest ona połączona z lądem 1,3-kilometrowym mostem, więc nie trzeba na nią płynąć promem, jak w przypadku innych chorwackich wysp. Z Krk można popłynąć łodzią na pobliskie wyspy, takie jak Cres lub Rab.

Największa chorwacka wyspa zachwyci Cię swoim pięknym krajobrazem. Znajdziesz tu surowe skały, turkusowe laguny, niekończące się plaże, jaskinie i rozległe pastwiska. Różnorodność tutejszej przyrody przyciąga turystów pieszych i rowerzystów, którzy mogą odkrywać ukryte zakątki Krk na ponad 130 kilometrach szlaków.

Atrakcją numer jeden jest bez wątpienia czyste Morze Adriatyckie, które wraz z długimi piaszczystymi lub kamienistymi plażami obiecuje wspaniałe letnie wakacje. Rodziny z dziećmi będą zachwycone łagodnie opadającymi wodami i możliwością pływania na osobności. Warunki naturalne są doskonale uzupełniane przez obiekty turystyczne w popularnych miejscowościach, takich jak Baska, Krk lub Malinska.

Letnie centra rozrywki pełne są restauracji, kawiarni i barów, które zadbają o zadowolenie Twoich kubków smakowych na wakacjach. Skosztujesz nadmorskich specjałów, doskonale przyrządzonych ryb i tradycyjnej chorwackiej kuchni. Spróbuj regionalnego wina - vrbnička žlahtina lub kolorowych letnich drinków.

Możesz także cieszyć się pamiątkami historii. Znajdziesz tu kilka średniowiecznych kościołów i klasztorów. W mieście Krk można zobaczyć masywne mury, a na wzgórzu nad Bašką można zobaczyć kościół św. Jana Chrzciciela z XI wieku. W winiarskim Vrbniku znajduje się kilka historycznych budynków z napisami w głagolicy.