Urlop w Czechach Południowych

Region stawów, zabytków i pięknej przyrody. Czechy Południowe to malowniczy region, w którym rządzą nieokiełznane Szumawy, rzeka Wełtawa i wiele ważnych zabytków historycznych i kulturowych. Odkryj nie tylko te piękności, ale znacznie więcej dzięki naszym pobytom.

Ładowanie ofert...

razem 49 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Dzięki stawom, zamkom, wybudowanym trasom rowerowym i rzece Wełtawie nadającej się do raftingu, Południowe Czechy są idealnym miejscem na letni urlop. Spędzisz zarówno czas nad wodą, jak i zwiedzanie we dwoje i z całą rodziną.

Gdzie spędzisz najlepsze wakacje w Czechach Południowych?

Połowa sukcesu o idealne wakacje to wybór świetnego miejsca na pobyt. W wyborze idealnego hotelu lub pensjonatu w Czechach Południowych pomoże Ci nasza naklejka "Osobista weryfikacja", którą mogą się poszczycić tylko naprawdę wysokiej jakości obiekty noclegowe. Jeśli obiekt jest oznaczony jako "Osobiście zweryfikowany", oznacza to, że został osobiście odwiedzony przez członka zespołu Travelking lub hotel ma doskonałą ocenę naszych klientów i chętnie do niego wracają.

Jeśli wybierasz się do południowych Czech na wakacje, wybierz zakwaterowanie nad wodą. Zawsze będziesz mieć w pobliżu jezioro nadające się do pływania, romantyczny staw idealny do spacerów, rzekę, a nawet aquapark.

Ale jeśli wolisz pływać w czystej wodzie basenu, wybierz zakwaterowanie z prywatnym basenem lub nawet wellness . Latem przyda się kąpiel w odkrytym basenie, obok którego znajdują się również leżaki. O każdej porze roku możesz skorzystać z jacuzzi lub sauny.

Gdzie wybrać się na wycieczkę w Czechach Południowych?

Być może najbardziej znanym miastem w południowych Czechach (przynajmniej na świecie) jest niewątpliwie Czeski Krumlov, który znajduje się na liście UNESCO. Podczas zwiedzania miasta z jego plątaniną magicznych uliczek nie przegap państwowego zamku i pałacu, wieży zamkowej, Centrum Sztuki Egona Schielego lub teatru z obrotową widownią.

Za jednym z największych placów w Europie udaj się do Czeskich Budziejowic, które słyną głównie z Browaru Budvar. Najlepszy widok na plac i okolice jest z tarasu widokowego Czarna Wieża. Zaledwie 11 km od miasta znajduje się słynny bajkowy zamek w Hluboka nad Vltavou.

Kolejnym klejnotem otoczonym wodą ze stawu jest miasto Trzeboń. Tutaj można zobaczyć zarówno piękny zabytkowy rynek z wieloma małymi sklepikami, kawiarniami i restauracjami, jak i zamek Trzeboń, lokalny browar czy staw Świat. Słynne frytki z karpia to obowiązkowa pozycja.

Możesz cieszyć się kąpielą na łonie natury w Lipno, które jest największym zbiornikiem wodnym w Czechach. Możesz także odwiedzić Szlak w koronach drzew lub Aquaworld Lipno tutaj.