Letnie wakacje w Czechach

Na najlepsze letnie wakacje nie trzeba jechać daleko. Naturalne kąpieliska i parki wodne pełne atrakcji, piękne szlaki turystyczne przez góry i gałki lodów podczas spacerów po zabytkowych miastach - to wszystko znajdziesz tutaj. Nie ma to jak lato w Czechach!

Ładowanie ofert...

razem 461 oferty


Naturalne baseny z krystalicznie czystą wodą, szerokie trawiaste i piaszczyste plaże, szlaki turystyczne przecinające magiczną przyrodę i wiele parków wodnych... Tak może wyglądać letni urlop w Czechy! Wystarczy wybrać pobyt, który odpowiada Twoim upodobaniom, a przekonasz się, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby doskonale wypocząć pod gorącym słońcem.

Gdzie wybrać się na najlepsze letnie wakacje w Czechach?

Kiedy mówi się lato, każdy myśli o dniach pełnych słońca, dużej ilości lodów i oczywiście o relaksie nad wodą. A kiedy mówi się "nad wodą" w Czechach, prawie każdy myśli o zbiorniku wodnym Lipno. To największe sztuczne jezioro w Czechach jest rajem dla letnich rozrywek, od pływania i opalania po paddleboard i windsurfing. Ponadto okolice Lipna są usiane atrakcjami turystycznymi, które są połączone ścieżkami rowerowymi i szlakami turystycznymi. Nie będziesz się nudzić ani przez chwilę.

Jeśli jednak przemawia do Ciebie czysta woda w basenach, wybierz się do blisko aquaparku. W Czechach jest ich kilka, więc tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz się do Liberca, Karkonoszy czy bezpośrednio do Pragi po długie zjeżdżalnie wodne, baseny od A do Z i bogate wellness.

Wiele hoteli i pensjonatów z naszej oferty posiada również własne baseny. Jeśli zdecydujesz się na kwaterę z basenem w cenie, możesz cieszyć się opalaniem przy zewnętrznym basenie zaledwie kilka kroków od swojego pokoju. Jeśli jednak słońce na chwilę schowa się za chmurami lub nie będziesz miał szczęścia do ładnej pogody podczas urlopu, nie rozpaczaj. Letni chłód przenosi się pod dach do zewnętrznych basenów.

Ciepła pogoda i długie letnie dni są również idealne na wędrówki w górach. Jeżeli nigdy nie byłeś w legendarnym Adrszpachu, to najwyższy czas wyruszyć na wędrówkę, aby zobaczyć skalne miasta o różnych kształtach. Nie mniej atrakcyjne są Jesioniki ze swoją czarującą przyrodą lub pobliskie Beskidy.

Miłośnikom ważnych zabytków, jazdy na rowerze po nizinach, sięgających po horyzont winnic i pól lawendy oraz chowania się przed upałem w piwnicach winnych, polecamy letni urlop na Morawy Południowe. To właśnie w tym żyznym i słonecznym regionie znajdziesz wszystko, co zostało wymienione powyżej, a dodatkowo Aquapark Moravia i piękny Obszar Chronionego Krajobrazu Palava.