Urlop w Słowenii

Odwiedź Słowenię, kraj pełen pięknej przyrody i zabytków, zamknięty między Alpami a Morzem Śródziemnym. Tutaj znajdziesz tysiące jaskiń krasowych, termy i duże miasta. Pobyt w Słowenii jest idealny zarówno na narty zimą, jak i kąpiele nad morzem latem.

Ładowanie ofert...

razem 35 oferty


Byliście już na wakacjach w Słowenii? Jeśli jeszcze nie, pora to zmienić. W ostatnich latach Słowenia stała się dosłownie podróżniczym hitem, ściągając turystów i miłośników wypoczynku z daleka. Nic dziwnego, w krajobrazie między morzem a Alpami znajdziemy zarówno wysokie góry odbijające się w lśniących jeziorach, jak i luksusowe aquaparki i termy. Możesz zafundować sobie jedno i drugie w tym samym czasie - wystarczy wybrać pobyt z naszej oferty.

Poznaj urokliwe góry i termy w Słowenii

Jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Słowenii jest bez wątpienia Park Narodowy Triglaw, który jest uwielbiany przez pary i rodziny z dziećmi. Nazwa parku pochodzi od góry Triglaw (2864 m n.p.m.), która jest jednocześnie najwyższą górą w całej Słowenii. W jedynym w kraju parku narodowym będzie można spacerować wspaniałymi wąwozami pomiędzy wysokimi skałami, w których często znajdują się jeziora. Najsłynniejszym z nich jest niewątpliwie Jezioro Bled, na środku którego znajduje się wyspa z barokowym kościołem. Obok jeziora można również odwiedzić Zamek Bled.

Możesz zatrzymać się w światowej klasy luksusowych hotelach nie tylko wokół jeziora Bled, ale także w kilku miejscach w Słowenii. Wiele z nich zyskało również popularność wśród gości dzięki nielimitowanemu dostępowi do centrum odnowy biologicznej w cenie pakietu noclegowego, czy dzięki połączeniu z kąpieliskiem termalnym. Niedaleko będzie także aquapark, w którym bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli.