Pobyty w Morawskim Krasie

Odkryj wyjątkowy region wokół Przepaści Macocha. W Morawskim Krasie można podziwiać wyjątkowe zjawiska przyrodnicze. Odkryjesz tajemnicze jaskinie, zrelaksujesz się w otoczeniu czystej przyrody i wybierzesz się na długie wędrówki przez krajobraz. Wybierz pobyt w Morawskim Krasie i ciesz się wakacjami w pobliżu naturalnego piękna.

Ładowanie ofert...

razem 6 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Poznaj wyjątkowy krajobraz najważniejszego obszaru krasowego w Republice Czeskiej. Przyroda Morawskiego Krasu wyróżnia się kanionami, zapadliskami, dolinami i jaskiniami, które zostały wyczarowane przez wodę w wapiennym podłożu. Jeśli wybierzesz się na wakacje do Morawskiego Krasu, możesz spodziewać się wielu atrakcyjnych miejsc turystycznych, których nie zobaczysz nigdzie indziej.

Pobyt w Morawskim Krasie - piękne jaskinie, najgłębsze przepaście i niezliczone cele wycieczek

W Morawskim Krasie odkryto aż 1600 jaskiń. Można zajrzeć tylko do pięciu z nich, ale i tak można podziwiać zapierający dech w piersiach spektakl. Najczęściej odwiedzane są Jaskinie Punk w Pustym Żlebie. Zwiedzanie ogromnego kompleksu jaskiń z fascynującymi dekoracjami stalaktytowymi zabierze Cię na dno Macocha Abyss. Znajduje się ona na głębokości 138,5 metra i jest największą tego typu przepaścią w Europie Środkowej. Wycieczkę urozmaici rejs łodzią po rzece Punkva.

Inne piękne systemy jaskiń są również warte odwiedzenia. Na przykład Jaskinię Katerina z największym podziemnym przejściem w Morawskim Krasie, gdzie czeka na Ciebie unikalna formacja stalaktytowa Czarownicy opartej na kiju. Zachwyci Cię również bogata dekoracja stalaktytowa w Jaskini Balcarka lub w Jaskiniach Slupsko-Sošůvskich. Ciekawa historia związana jest z ostatnią dostępną jaskinią - Výpustek.

Morawski Kras zachwyca nie tylko jaskiniami. Jeśli jesteś głodny nowych informacji, wybierz się na wycieczkę po ścieżkach przyrodniczych, na przykład wzdłuż Jedovnickich stawów lub Josefovskich údolí. Można jednak skorzystać także z atrakcji pozaprzyrodniczych. Z pewnością zainteresują Cię warsztaty druku niebieskiego w Olešnicach, zamek Kunštát lub Lysice, a także kościoły pielgrzymkowe i wieże widokowe.