Wakacje w Toskanii

Toskania to jedna z najpiękniejszych włoskich prowincji, charakteryzująca się wzgórzami porośniętymi winnicami i pięknym krajobrazem usianym średniowiecznymi zamkami oraz idealnym miejscem do wypoczynku.

Ładowanie ofert...

razem 4 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Wszyscy byliśmy zachwyceni Toskanią i na pewno tu wrócimy. Hotel Il Colombaio oferuje zakwaterowanie w klasycznym toskańskim stylu oraz duży basen, a dzieci były zachwycone żółwiami. Znajduje się on w spokojnej i romantycznej miejscowości Castellina in Chianti, która jest otoczona winnicami i pełna fantastycznych restauracji i kawiarni. Ponadto jest to krótki spacer do wspaniałych miast, takich jak Siena i Florencja.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Zespół ds. sprzedaży

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Toskania to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych regionów Włoch, dlatego cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Położony w środkowych Włoszech region oferuje miasta pełne zabytków, rozległe winnice i gaje oliwne, a także setki kilometrów linii brzegowej z piaszczystymi plażami i wyspami. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Włoch ze względu na przyrodę, zabytki, morze czy doskonałą lokalną kuchnię, będziesz cieszyć się idealnymi wakacjami w Toskanii.

Odkrywaj piękno Toskanii wszystkimi zmysłami

Włochy to kraj stworzony na wakacje letnie. Do najpopularniejszych obszarów turystycznych należy malownicza Toskania. Łagodne wzgórza regionu winiarskiego Chianti zachęcą nie tylko do romantycznych spacerów po winnicach, ale także do skosztowania doskonałego lokalnego wina. W mieście Florencja, kolebce renesansu, możesz ponownie odkryć zabytki i skarby sztuki o światowym znaczeniu. A może wolisz odwiedzić miasta Piza, Siena lub Montepulciano? Bez wątpienia wakacje to również degustacja najlepszej pizzy czy makaronu w całym regionie. I nie zapomnij o słynnej włoskiej kawie!

Wakacje nad morzem i w głębi lądu

Jednak Toskania jest również idealna na pobyt nad morzem. W zachodniej części regionu znajdują się szerokie plaże z białym piaskiem. Tutaj również znajdziesz wiele klejnotów architektury w starożytnych miastach. Ale jeśli wolisz zostać w głębi lądu, zarezerwuj nocleg z basenem, żeby nie przegapić letnich igraszek w wodzie.