Wakacje w historycznych Legnicy

Poznaj romantyczne, historyczne miasto Legnica w południowo-zachodniej częsci. Wszystkim odkrywcom spodoba się wiele starożytnych zabytków. Możesz zobaczyć charakterystyczny Zamek Piastowski z bogatą biblioteką lub XIV-wieczną katedrę Piotra i Pawła. Piękna okolica również ma coś do zaoferowania, co zachęca do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Wybierz pobyt w Legnicy i ciesz się urozmaiconymi wakacjami.

Ładowanie ofert...

razem 2 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Dolnośląskie miasto Legnica jest idealne na wycieczkę do historii. Odkryj piękno tego malowniczego miasta dla siebie. Będziesz zachwycać się zachowanymi zabytkami i ciekawą architekturą, ale także skosztujesz tradycyjnych polskich przysmaków i zrelaksujesz się w Parku Miejskim.

Hura do Legnicy- pobyt w otoczeniu pięknych zabytków

Historia Legnicy sięga początków XII wieku, co sprawia, że to trzecie co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku jest idealnym wyborem dla wszystkich miłośników przeszłości. Podczas wędrówek po mieście zachwycą Cię piękne kamienice na historycznym Rynku, nad którym dominuje Stary Ratusz. Z daleka widać majestatyczną Katedrę Piotra i Pawła, która dominuje nad Placem Katedralnym wraz z Nowym Ratuszem.

Ale największą perłą historycznego miasta jest bez wątpienia Zamek Piastowski z dwiema romańsko-gotyckimi wieżami. Podczas zwiedzania zamku warto wspiąć się na wieżę św. Piotra, z której roztacza się widok na miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Okolice Legnicy również obiecują ciekawe doświadczenia, w których można odwiedzić inne polskie miasta, takie jak Złotoryja z muzeum górnictwa złota lub Wrocław, który znajduje się niecałą godzinę jazdy od Legnic. Jeśli chcesz wybrać się na łono natury, udaj się do pobliskiego Parku Przyrody Chełmy lub odkryj piękny krajobraz Doliny Kłodzkiej.