urlop w Białych Karpatach

Odwiedź region o światowym znaczeniu. Obszar chronionego krajobrazu Białych Karpat i Wołoszczyzny oferuje piękne krajobrazy i zabytki, z których najlepiej korzystać najedzony i wypoczęty. Dlaczego więc nie wybrać korzystnego pobytu z obiadokolacją i wellness?

Ładowanie ofert...

razem 5 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?W Białych Karpatach znajdują się jedne z najcenniejszych łąk orchidei w Europie Środkowej, dlatego obszar ten został ogłoszony rezerwatem biosfery UNESCO. Wędrówki po karpackich wzgórzach i rozległych równinach porośniętych kwiatami zachwycą nie tylko miłośników botaniki. Znajdziesz tu swoją drogę, nawet jeśli lubisz wycieczki rowerowe, wędrówki w spokojnej naturze bez naporu turystów i szukanie fantastycznych panoram. Możesz też wybrać się do spa w Białych Karpatach.

Czego możesz doświadczyć podczas pobytu w Białych Karpatach?

Białe Karpaty leżą na granicy regionu czeskiego słowackiego i słowenii. Granicę między dwoma krajami przecina również najwyższa góra Białych Karpat – Wielka Jaworzyna (970 m n.p.m.). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii regionu podczas pieszych wędrówek, odwiedź wieś Žitková, w której kiedyś mieszkały kobiety obdarzone zdolnościami wróżbiarskimi i uzdrowiciele zwane boginiami Žitková. Dziś we wsi znajduje się muzeum ku ich czci.

Połącz wędrówki na łonie natury z relaksem w centrum wellness bezpośrednio w obiekcie lub bezpośrednio w spa. W Białych Karpatach znajdziesz także Luhačovice, jedyne uzdrowisko na Morawach. Oprócz doskonałych usług uzdrowiskowych, Luhačovice warto odwiedzić także ze względu na swoją architekturę. Można tu podziwiać dwanaście unikatowych secesyjnych budowli ludowych, które powstały w latach 1902-1903 według projektu legendarnego architekta Dušana Jurkoviča.

Nie zapomnij zabrać ze sobą nart lub nart biegowych na swoje wakacje zimowe w Białych Karpatach. Można z nich korzystać w wielu lokalnych ośrodkach narciarskich, takich jak Mikulčin vrch Ski Area, Dubečky czy SKI Pozděchov. Setki kilometrów przygotowanych tras biegowych skuszą Cię do biegania.