Urlop w Czechach nad wodą

Wyobraź sobie komfort przebywania nad wodą w otoczeniu pięknej krajowej przyrody. Noclegi w bliskim sąsiedztwie stawu, zapory czy rzeki zachwycą niejednego miłośnika pływania, wylegiwania się na plaży czy zapalonego wędkarza.

Ładowanie ofert...

razem 34 oferty


Czeska przyroda to nie tylko Karkonosze z górą Śnieżką. Wiele czeskich miast i regionów jest znanych przede wszystkim z rzek, które idealnie nadają się na rafting, lub ze znajdujących się w ich okolicy zbiorników wodnych, stawów czy naturalnych basenów. Poznaj tę stronę Czech i spędź miło czas na wodnym urlopie.

Gdzie można spędzić najlepszy urlop w Czechach nad wodą?

Do miejsc, w których na każdym kroku spotkasz zbiorniki wodne, należą przede wszystkim Czechy Południowe. Odwiedź Czeski Krumlov, znany na całym świecie dzięki wpisowi na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przez który przepływa rzeka Wełtawa. Jej liczne wartkie nurty przyciągają amatorów spływów, więc turystów kajakowych nigdy nie brakuje. W pobliskim Trebonie wszystko kręci się wokół stawu Świat - to tutaj znajdziemy słynny grobowiec Schwarzenbergów, browar i wiele restauracji serwujących karpiowe specjały. W Czechach Południowych znajduje się również największy czeski zbiornik wodny Lipno, w którym również można pływać i uprawiać sporty wodne.

W czeskich uzdrowiskach można poczuć działanie leczniczej wody termalnej. Do najbardziej znanych należą uzdrowiska tzw. trójkąta uzdrowiskowego, do którego należą Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkowe Łaźnie. Leczą one głównie problemy układu mięśniowo-szkieletowego, pokarmowego i krążenia. Woda jest wykorzystywana do celów leczniczych także w Jesionikach, gdzie znajduje się słynne Lecznicze uzdrowisko Priessnitza. To właśnie tutaj w 1822 roku założono pierwszy na świecie instytut hydroterapii.