Městský Hotel Bobík ***

Městský Hotel Bobík ***

Náměstí 325, Volary
Czechy

Obsługiwany przez firmę:
Městský hotel Bobík s.r.o. PESEL: 01627431


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Zwierzęta domowe
za 300 Kč/noc
Dla osób niepełnosprawnych
Częsciowo
Parking
Gratis

Opcje zakwaterowania

Płatność kartą jest możliwa
Wi-Fi gratis
Możliwość procedur
Restauracja
Przechowalnia sprzętu narciarskiego
Suszarka do włosów
Basen wewnętrzny

Otoczenie obiektu noclegowego

Odległość od centrum
10 m
przystanek
0,3 km
Stok narciarski
9,9 km
Narciarstwo biegowe
9 km

O zakwaterowaniu

Miejski Hotel Bobík *** znajduje się na terenie OChK Šumava w mieście Volary, które graniczy z NP Šumava. Na tych terenach znajdują się niezliczone zabytki przyrodnicze i historyczne.

Za miastem znajduje się Torfowisko Soumarskie (6,7 km), które należy do systemu podobnych biotopów graniczących z rzeką Wełtawą na tak zwanej Łące Wełtawskiej. Niedaleko Wolar można również odwiedzić Narodowy Rezerwat Przyrody Boubínský prales (14,5 km).

Jeśli jesteś zagorzałym fanem pieszych wędrówek, nie powinieneś przegapić Niedźwiedzia ścieżka (15,8 km) - drugiego najstarszego oznakowanego szlaku turystycznego w kraju. Szlak ten zabierze Cię w dziką przyrodę z wieloma interesującymi formacjami naturalnymi o bajkowych nazwach - warto wspomnieć o Kamiennej Piękności (20,7 km), Krainie Lisów (20,9 km) lub Smoczej Pysku (21 km). Zimą często odwiedzane są mniejsze ośrodki Skiareál České Žleby (9,9 km) lub Skipark Frymburk (40 km).

Unikalne zabytki historyczne można znaleźć w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu. Volary były nazywane "alpejską wioską ". Przydomek ten pochodzi od "kolonizacji" tego obszaru przez górskich hodowców bydła z Tyrolu i Styrii w XVI wieku - ta zamknięta społeczność przyniosła ze sobą architekturę swojej ojczyzny. Zachowało się kilka alpejskich chat, a północna część miasta, w której znajdują się te gospodarstwa, została ogłoszona obszarem ochrony wsi (0,3 km).

Znacznie dalej w czasie znajdują się Volarian Menhirs (0,6 km) z celtyckiej osady, której wiek szacuje się na kilka tysięcy lat. Pierwotny krąg znajdował się w Rudawach, ale został przeniesiony do Wolar w 2007 roku.

Gdzie będziesz spał?

Hotel przeszedł udaną modernizację i oferuje wszystkie wygody niezbędne do relaksującego pobytu. W ofercie jest pokój dwuosobowy Standard z dużym podwójnym łóżkiem i krzesłami. Do dyspozycji jest prywatna łazienka z WC i suszarką. Będziesz mieć również WiFi, TV i sejf na swoje kosztowności.

Co ci się spodoba?

Hotelowa restauracja oferuje autentyczne doznania kulinarne. Dania przygotowywane są we współpracy z regionalnymi dostawcami, a przepisy czerpią inspirację z tradycyjnych lokalnych potraw. Rozpocznij dzień od zdrowego zimnego i gorącego śniadania w formie bufetu, a zakończ go wieczornym bufetem. Dostępne jest również codzienne menu i cotygodniowe specjały - wszystko popijane piwem z lokalnego browaru.

Gdzie się zrelaksujesz?

Hotel oferuje prawdziwe poczucie relaksu i dużo rozpieszczania, ponieważ znajduje się tu skopijne spa z różnymi zabiegami. Można na przykład skorzystać z suchej kąpieli z masażem lub okładu z konopi i torfu oraz drenażu limfatycznego kończyn dolnych. Spa specjalizuje się również w naturalnych produktach kosmetycznych wykonanych z konopi, które łagodzą problemy skórne.