Wakacje w Ostrzyhom

Jedno z najnowocześniejszych uzdrowisk w północnych Węgrzech, ze spektakularnym widokiem na zamek i bazylikę, można znaleźć tylko w jednym miejscu - Ostrzyhom. Oprócz pływania w basenie Aquasziged, można również podziwiać ważne zabytki historyczne, z których słynie miasto. Spaceruj po starożytnym centrum, zatrzymaj się przy pomniku kompozytora Franciszka Liszta i nie przegap wizyty na Wzgórzu Zamkowym z zamkiem królewskim i bazyliką Ostrzyhom. Wisienką na torcie jest spektakularny widok na Dunaj i słowackie miasto Štúrovo po drugiej stronie.

Ładowanie ofert...

razem 4 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Ostrzyhom to nie tylko słynne węgierskie uzdrowisko nad brzegiem Dunaju, ale także miasto z wieloma zabytkami i możliwościami kulturalnymi. Znajduje się blisko granicy ze Słowacją i jest jednym z najważniejszych ośrodków historycznych i kulturalnych w kraju. Dzięki bogatej historii i imponującym zabytkom Ostrzyhomprzyciąga tysiące turystów każdego roku. Przyjedź i zostań jednym z nich!

Jak w pełni cieszyć się pobytem w Ostrzyhom?

Rano możesz cieszyć się wylegiwaniem się w basenach z wodą mineralną, po południu możesz wybrać się na wycieczkę i poznać lokalne piękno. I będzie naprawdę luksusowo, ponieważ w samym centrum miasta można odwiedzić jeden z najnowszych i najnowocześniejszych kompleksów spa na Węgrzech, Aquasziget Thermal and Experience Spa.

Najważniejszym zabytkiem miasta jest Bazylika św. Stefana, która jest największym budynkiem sakralnym na Węgrzech. Nie można również pominąć Pałacu Królewskiego, położonego na wzgórzu nad miastem - zarówno ze względu na piękne muzeum, jak i widok. Na koniec warto odwiedzić wpisaną na listę UNESCO Katedrę Świętego Marcina, romańską katedrę.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej cieszyć się pobytem, wybierz zakwaterowanie z prywatnym centrum wellness, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z basenu, jacuzzi lub sauny, kiedy tylko zechcesz. Sprawdź naszą Travelpedia, aby uzyskać więcej wskazówek.