Hájenka hraběte Buquoye

Hájenka hraběte Buquoye

Hradiště 30, Kaplice
Czechy

Obsługiwany przez firmę:
Jana Šulková PESEL: 48214582


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Zwierzęta domowe
Zabronione
Dla osób niepełnosprawnych
Kompletny
Parking
Gratis

Opcje zakwaterowania

Wi-Fi gratis
Sauna
Plac zabaw dla dzieci
Przechowalnia sprzętu narciarskiego
Wypożyczalnia rowerów
Wellness

Otoczenie obiektu noclegowego

Odległość od centrum
3,6 km
przystanek
7 km
Stok narciarski
10 km
Narciarstwo biegowe
13,3 km

O zakwaterowaniu

Uroczy Pension Hájenka hraběte Buquoye znajduje się w miejscowości Hradiště, niedaleko Czeskiego Krumlova, Nowych Hrad i granicy z Austrią. Malownicza okolica południowych Czech jest idealnym miejscem na wycieczki, uprawianie sportu i relaks.

Niesamowite widoki można podziwiać z wieży widokowej na wzgórzu Hradiště (450 m), wieży widokowej Slabošovka (10,6 km) lub szczyt Vysoký kámen (8,6 km). Podróż w przeszłość można odbyć odwiedzając ruiny zamków Pořešín (11,1 km), Louzek (11,3 km), Sokolčí (5,6 km) lub Velešín (18,4 km). Miłośników historii ucieszy również Zamek Rożmberk (27,7 km) i Zamek i pałac Český Krumlov (23,6 km).

W Krumlovie można również odwiedzić park zamkowy z obrotową salą widowiskową i zabytkowe centrum, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, lub wybrać się na wycieczkę do byłej kopalni grafitu. Miłośnicy przygód mogą spróbować nocnego raftingu na Wełtawie.

Można również udać się do Nowych Hradów (21,3 km), których dawny właściciel, Karel Bonaventura Buquoy, dał swoje imię pensjonatowi Hájenka. Najważniejszym lokalnym zabytkiem jest gotycki zamek, rezydencja Buquoy lub klasztor serwitów z kościołem św. Piotra i Pawła są również warte zobaczenia.

Jeśli nie wyobrażasz sobie letnich wakacji bez pływania i sportów wodnych, dodaj do swojej trasy wycieczkę do Zár Pond (20 km), Hornobran Pond (22,5 km) lub Lipno Reservoir (37,6 km). Zimą można przetestować stoki Kiareal Kozí pláň (13,4 km) lub Kiareal Lipno (39,8 km).

Gdzie będziesz spał?

Zatrzymasz się w przytulnym apartamencie z rustykalnym wnętrzem, możesz wybrać między opcją dwu-, trzy- i czteroosobową. Każdy apartament posiada prywatną łazienkę, wyposażony aneks kuchenny oraz stół i krzesła. Będziesz mieć również dostęp do WiFi.

Co ci się spodoba?

Pensjonat serwuje obfite śniadanie w formie koszy śniadaniowych z kawą, herbatą, ciastkami, serem, wędlinami i innymi smakołykami bezpośrednio do apartamentu.

Podróżujesz z dziećmi?

Dla najmłodszych jest plac zabaw z drabinkami wspinaczkowymi w ogrodzie, gdzie mogą się bawić przy dobrej pogodzie, a do apartamentu można wypożyczyć łóżeczko dziecięce.

Coś ekstra

Można również skorzystać z wypożyczalni rowerów, która będzie bardzo przydatna podczas wycieczek.