Odkryj magię Rudaw z miejscowości Bozi Dar. Czeka tam na Ciebie mnóstwo naturalnego piękna i ciekawych miejsc turystycznych. Po podróży skorzystaj z nieograniczonego dostępu do basenu i jacuzzi lub zrelaksuj się w saunie w hotelu Praha *** w Bozidarze. Czeka na Ciebie również bufet z obiadokolacją, wieczorem muzyka na żywo, a zimą szereg pobliskich ośrodków narciarskich.

O zakwaterowaniu

Horský Hotel Praha znajduje się w centrum najwyżej położonego czeskiego miasta Boží dar. Na najwyższy szczyt Karkonoszy, Klínovec 1 244 m n.p.m., można dotrzeć z hotelu czerwonym szlakiem turystycznym w niecałą godzinę (3,8 km).

Region górniczy Erzgebirge/Krušnohoří od 2019 roku znajduje się na liście UNESCO. Odwiedź przynajmniej niektóre z 22 miejsc z historią górnictwa w długo zaniedbywanym Erzgebirge. Możesz też wybrać się na wycieczkę do pobliskich Karlowych Wary (27,1 km) lub Klášterec nad Ohří (28 km).

Gdzie będziesz spał?

Całkowita pojemność hotelu to 100 łóżek. Wszystkie pokoje wyposażone są w meble z litego drewna, TV, WiFi i prywatną łazienkę. Na wyższe piętra hotelu można dostać się elewatorem.

Co ci się spodoba?

W stylowo urządzonej restauracji hotelowej można delektować się śniadaniem i obiadem w formie bufetu. Oprócz sztuki kucharskiej, restauracja może poszczycić się wyjątkowym **buforowym sufitem z drewnianymi, rzeźbionymi żyrandolami.

Polecamy również wizytę w winiarni w historycznej piwnicy hotelu ze sklepionymi kamiennymi sufitami i szerokim wyborem najlepszych morawskich win.

Gdzie się zrelaksujesz?

Po wycieczce pieszej lub rowerowej z pewnością spodoba się Państwu hotelowe zaplecze wellness. Zrelaksujcie Państwo zmęczone mięśnie w basenie, w jacuzzi lub w saunie fińskiej i parowej. Możecie Państwo również oddać się jednemu z relaksujących i rehabilitacyjnych masaży i kąpieli..

Podróżujesz z dziećmi?

W hotelu znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Coś ekstra

Do dyspozycji jest przechowalnia rowerów i nart.

Hotel Praha ***

Hotel Praha ***

Boží Dar 45 , Boží Dar
Czechy

Obsługiwany przez firmę:
H - LEVEL, group s.r.o. PESEL: 05089573


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Zwierzęta domowe
za 250 Kč/noc
Dla osób niepełnosprawnych
Żadna
Parking
Parking na zewnątrz 100 CZK/noc, w garażu 200 CZK/noc

Opcje zakwaterowania

Płatność kartą jest możliwa
Wi-Fi gratis
Jacuzzi
Sauna
Możliwość procedur
Restauracja
Kącik dla dzieci
Schowek na rowery
Przechowalnia sprzętu narciarskiego
Pokój konferencyjny
Wellness
Basen wewnętrzny

Otoczenie obiektu noclegowego

Odległość od centrum
10 m
Przystanek
10 m
Aquapark
27 km
Stok narciarski
0,5 km
Narciarstwo biegowe
0,2 km

Tipy na wycieczki

Rudawy

Rudawy Tip na pobyt

Rudawy tworzą ciągłe pasmo górskie rozciągające się na długości 130 km. Grzbiet Rudaw jest naturalną granicą między Czechami a Niemcami. Niewiele obszarów Czech jest tak romantycznych i tajemniczych. Pachnące lasy przyciągają na spacery i wycieczki piesze i rowerowe. Góry graniczne są wyłożone szlakami turystycznymi i rowerowymi. Wśród niezliczonych tras wycieczkowych dominuje licząca 242 km Magistrala Kruszyńska, łącząca Cheb z odległym Śnieżnikiem. Do najbardziej znanych ośrodków sportów zimowych** należą Klínovec, Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec i wiele innych.

Odwiedzając Rudawy nie można pominąć Torfowiska Božídar, Parku Przyrodniczego Přebuz, Torfowiska Novodom lub odległych widoków z wież widokowych. Najpiękniejszy widok na Rudawy oferuje wieża widokowa Komáří Vížka, wieża widokowa na Blatenským vrchu, wieża widokowa na Klínovcu lub Bleibergu koło Bublavy.

Intensywna działalność wulkaniczna w przeszłości przyniosła Rudawom bogate rudy metali i źródła lecznicze, które dały początek uzdrowiskom w Jáchymovie, Kláštercu nad Ohří i Teplicach. Pozostałości po wydobyciu można znaleźć w górach do dziś - warto odwiedzić na przykład Wilcze i Lodowe Doły, Sztolnię św. Marcina w Krupce, Sztolnię Lehnschaftera w Mikulovie lub okolice Kopalni Svornost w Jáchymovie.

Więcej informacji
Torfowisko Božídara
Torfowisko Božídara
Kolejka linowa na Klínovec
Kolejka linowa na Klínovec
Wieża widokowa w Klínovcu
Wieża widokowa w Klínovcu