Dvorská Bouda

Dvorská Bouda

Strážné 111, Strážné
Czechy

Obsługiwany przez firmę:
Horské chaty s.r.o PESEL: 04084799


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Zwierzęta domowe
500 Kč/pobyt
Dla osób niepełnosprawnych
Żadna
Parking
Parking za 100 Kč/noc

Opcje zakwaterowania

Płatność kartą jest możliwa
Wi-Fi gratis
Sauna
Restauracja
Przechowalnia sprzętu narciarskiego

Otoczenie obiektu noclegowego

Stok narciarski
6,6 km
Narciarstwo biegowe
2 km

O zakwaterowaniu

Dvorská bouda znajduje się w zapierającym dech w piersiach otoczeniu Karkonoskiego Parku Narodowego na zboczach szczytu Zadní Planina. Jeśli jesteś przytłoczony pragnieniem prawdziwego górskiego doświadczenia, nie powinieneś przegapić tego obszaru. Domek znajduje się na wysokości 1313 metrów i jest jednym z najwyżej położonych domków w kraju. Okolica jest piękna i znajduje się tu kilka atrakcyjnych miejsc do uprawiania turystyki pieszej.

Luční bouda (4,4 km) jest najstarszym schroniskiem na grzbietach Karkonoszy. Zapewnia schronienie pielgrzymom i ludziom gór od 1625 roku, ale przeszło kilka rekonstrukcji. Zimą 1929 roku z dachu skoczył legendarny narciarz Otto Beraurer. Wydarzenie to zachowało się między innymi w postaci słynnej fotografii. 91 lat później amerykański mistrz i freeskier Nick Goepper powtórzył ten wyczyn.

Schronisko znajduje się w okolicy Peca pod Śnieżką (6,5 km), który ma reputację ważnego ośrodka rekreacyjnego. Część największego ośrodka narciarskiego Černá hora - Pec. znajduje się bezpośrednio w mieście.

Niedaleko Dvorskej boudy znajduje się najsłynniejsze górskie miasto w naszym kraju - Spindler's Mill (7,5 km). Ośrodek otoczony jest stokami narciarskimi Stoh, Medvědín, Hromovka, Horní Mísečky i Labská o łącznej długości 25 km.

Można wejść na szczyt Snezka (8,6 km), a w miesiącach letnich można również wspiąć się na Studniční hora (4,4 km) i Kozí hřbety (6,6 km).

Gdzie będziesz spał?

Będziesz mieszkać w standardowych pokojach, które są praktycznie i komfortowo urządzone i mają wspólną łazienkę. Niektóre pokoje oferują wspaniałe widoki na góry.

Co ci się spodoba?

Restauracja serwuje kuchnię czeską, w sezonie codziennie przygotowuje świeże grzyby domowej roboty. Można się nimi delektować podczas śniadania w formie bufetu, a wieczorem także podczas dwudaniowej kolacji. Atrakcją jest piwo z beczki.

Gdzie się zrelaksujesz?

Z pewnością będziesz zadowolony z relaksu po wymagających wędrówkach i zimowych zabawach. Hotelowa sauna fińska to idealne miejsce na naładowanie baterii. Jest otwarta przez cały rok.

Podróżujesz z dziećmi?

Dzieci będą się dobrze bawić w pokoju zabaw, który jest wyposażony w różne zabawki. Mogą również wypożyczyć karty, Don't Be Mad! i inne gry planszowe.

Coś ekstra

Dvorská bouda oferuje bezpłatne przechowywanie nart i rowerów przez cały pobyt. Na chwile relaksu można usiąść w przytulnym salonie z kominkiem i chłonąć specyficzną atmosferę górskiego domku.

Tipy na wycieczki

Karkonoski Park Narodowy latem
Karkonoski Park Narodowy latem
Szlak przez wierzchołki drzew Karkonoszy
Szlak przez wierzchołki drzew Karkonoszy
Wodospad Mumlaw
Wodospad Mumlaw